چهارشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٩ - 
1 2
 
صفحه اصلي > آشنايی با مرکز 
 
 

حضور مخلصانه پزشکان و پرستاران فداکار و بسيجي در دفاع مقدس که در روزهاي آتش و خون در قالب تيم هاي اضطراري در خطوط مقدم نبرد ، بيمارستان ها و درمانگاه هاي صحرايي به رفع آلام مجروحان مي پرداختند ، زمينه اي شد تا پس از جنگ تحميلي اين حاملان پيام پايداري و استقامت به عنوان بخشي از بدنه تنومند بسيج ، به منظور اعتلاء و اشاعه فرهنگ مقدس و معنوي ايثار و شهادت در جامعه پزشکي و دانشگاهي کشور و ثبت و انتقال تجارب و مواريث گرانبهاي دفاع مقدس گرد هم آيند .
با تشکيل بسيج جامعه پزشکي در سال 74 که با انتخاب و فعاليت نخستين شوراي مرکزي بسيج جامعه پزشکي همراه بود ، اين حرکت ارزشمند سرعت و توان بيشتري کسب نمود و از آن تاريخ تاکنون فعاليت چشمگيري در عرصه هاي کارشناسي حوزه سلامت ، علمي ، بهداشتي ، درماني و فرهنگي توسط بسيج جامعه پزشکي صورت پذيرفته است .
هم اکنون بسيج جامعه پزشكي با بهره گيري از تعداد بي شماري از نخبگان و اساتيد گروه پزشكي و پيراپزشكي كه در شوراي مركزي و شوراهاي بسيج جامعه پزشكي استانها گرد هم آمده اند ، جهت سياستگذاري و ارزيابي برنامه ها و فعاليتها در مسير اهداف مشخص شده، استفاده مي نمايد.
دفتر بسيج جامعه پزشکي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي در نيمه دوم سال 1380 بر اساس توافق فرماندهي محترم سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با وزير وقت بهداشت درمان و آموزش پزشکي مبني بر راه اندازي بسيج جامعه پزشکي در سطح دانشگاههاي علوم پزشکي سراسر کشور منعقد گرديد و بر اين اساس مقرر شد روساي دانشگاههاي علوم پزشکي نسبت به بازگشايي دفتر بسيج جامعه پزشکي در دانشگاهها از جمله دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي تمهيدات لازم را انديشيده و نسبت به معرفي شوراي بسيج جامعه پزشکي اقدامات لازم به عمل آيد .
در نهايت در نيمه دوم سال 1380 اولين شوراي تخصصي بسيج جامعه پزشکي با صدور ابلاغيه اي در سطح دانشگاه راه اندازي و اولين گردهمايي آن در ايام مبارک دهه فجر در دانشگاه برگزار شد .
دفتر بسيج جامعه پزشکي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي در حال حاضر فعاليت هاي خود را در زمينه هاي مختلف فرهنگي ، علمي وپژوهشي ، ورزشي ، امداد و درمان و ... در بيش از 32 مرکز از مراکز آموزشي ، بهداشتي ، درماني زيرمجموعه دانشگاه دنبال مي کند و برگزاري همايش ها و مسابقات مختلف فرهنگي ، کارگاههاي علمي آموزشي ، اعزام تيم هاي تخصصي به مناطق محروم و کم برخوردار ، برگزاري ويزيت رايگان به مناسبت هاي مختلف ، برپايي بيمارستان هاي صحرايي ، تشکيل تيم هاي اضطراري براي مواقع بحران و ... از جمله برخي از فعاليت هاي بسيج جامعه پزشکي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي مي باشد .

 

 

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 


دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - میدان شهید شهریاری بلوار دانشجو - خیابان شهید اعــرابی ستاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی - ساختمان شماره 2 طبقه 1
  تلفکس : 02122439827                   پست الکترونیک: basijmed@sbmu.ac.ir

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.