دانشکده بهداشت

افزایش و توسعه دوره‌های تحصیلات تکمیلی؛ افزایش پژوهش‌های متناسب با نیازهای جامعه؛ مشارکت موثر در ارتقای سطح سلامت جامعه؛ کسب سرآمدی و برتری در عرصه پژوهش، آموزش و خدمات؛ ارتقای سطح علمی، توانمندی و ظرفیت سازی هیات علمی و کارکنان؛ افزایش ارتباط با مجامع بین المللی مرتبط و افزایش ارتباط با صنعت از طریق انجام پژوهش‌های کاربردی امکانپذیر است. رعایت اصول اخلاقی و کرامت انسانی، رضایتمندی فراگیران، رعایت شأن و احترام هیئت علمی، توجه به پاسخگویی، شفافیت و صداقت از ارزشهای مورد توجه مسئولین و پرسنل دانشکده بهداشت دانشگاه است.

این دانشکده مصمم است با توسعه فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و خدماتی در طی دهه آینده به موفقیت‌هایی چون شرکت فعالانه در نهضت نرم‌افزاری و تولید بسته‌های آموزشی مختلف، مشارکت فعال در تولید علم و پژوهش در علوم بهداشت، تربیت نیروی انسانی کارآمد و سرآمد آموزش علوم پزشکی در سطح کشور و مطرح در منطقه مدیترانه شرقی دست یابد.

رشته‌ها و مقاطع تحصیلی در این دانشکده شامل موارد زیر است:

مهندسی بهداشت حرفه ای در مقاطع کارشناسی پیوسته، کارشناسی ارشد، Ph.Dبهداشت حرفه ای؛

مهندسی بهداشت محیط در مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی ارشد، Ph.Dبهداشت محیط؛

بهداشت عمومی در مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی ارشد آموزش بهداشت، کارشناسی ارشد مدیریت، کارشناسی ارشد سلامت سالمندی، خدمات بهداشتی درمانی، Ph.Dآموزش بهداشت و ارتقای سلامت؛

اپیدمیولوژی در مقاطع کارشناسی ارشد، Ph.Dاپیدمیولوژی؛

دوره‌های عالی بهداشت عمومی (MPH)(گرایش‌های پودمانی بهداشت محیط، عمومی و آموزش بهداشت و ارتباطات بهداشتی و ارتقای سلامت، حوادث و بلایا، مدیریت بیماری‌ها، سلامت سالمندان، MD-MPH)

 

امكانات و فضاي آموزشي:

سایت این دانشکده از سه کلاس تشکیل شده است که دارای سه  دستگاه ویدیو پروژکتور، 48 دستگاه رایانه متصل به اینترنت جهت استفاده آموزشی می باشد.

کتابخانه دانشکده نیز از دو قسمت مجزا با مساحت حدود 280 مترمربع تشکیل شده است و دارای 10088 نسخه کتاب فارسی، 2366 نسخه کتاب انگلیسی و 608 نسخه کتاب مرجع می باشد. همچنین 20 دستگاه کامپیوتر جهت استفاده دانشجویان در کتابخانه وجود دارد.

به علاوه دانشکده دارای 20 کلاس است که ظرفیت کلاسها از 20 تا 50 نفر و مجهز به ویدئو پروژکتور و وسایل سمعی و بصری می باشد. هشت آزمایشگاه تخصصی مختص گروه‌های آموزشی دانشکده، پنج کارگاه آموزشی، تالار شهید رحیمی با ظرفیت 244 نفر، سالن همایش شهید خوراکیان با ظرفیت حدود 100 نفر از دیگر ظرفیت‌های این دانشکده محسوب می‌شود.

نشاني دانشكده:

بزرگراه شهید چمران، ولنجک، خیابان یمن، خیابان رشید الدین فضل ا...، میدان شهید شهریاری، بلوار دانشجو، دانشکده بهداشت. تلفن:41-22432040