معاونت غذا و دارو

معاونت غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي به لحاظ جمعيت تحت پوشش استاني بيش از 5 ميليون نفر را تحت پوشش قرار داده و نظارت بر  بيش از 500 واحد كارخانجات و كارگاه‌هاي مواد غذايي، آشاميدني‌ و آرايشي-بهداشتي؛ بیش از 950 داروخانه شهری؛ بیش از 40 شرکت  توزيع كننده دارو و شركتهاي وارد كننده داروهاي تك نسخه اي را عهده‌دار است.

این معاونت در سال بیش از 3000 مجوز صادرات و واردات و گشايش اعتبار مواد اوليه و محصولات غذايي، دارويي و آرايشي-بهداشتي را صادر می‌کند، به علاوه بیش از 700 مرکز ترک اعتیاد را تحت پوشش قرار داده است.

اخيرا، با اجراي طرح تحول نظام سلامت‏، عرصه‌هاي جديدي از خدمت‌رساني و‏ نظارت در حوزه تجهيزات و ملزومات پزشكي نيز به عهده اين معاونت سپرده شده است. به اين ترتيب خدمات و نظارت‌هاي اعمال شده از سوي اين معاونت در راستاي اطمينان از تدارك و تامين مواد غذايي، آشاميدني، آرايشي- بهداشتي، تجهيزات پزشكي و دارويي سالم، نه تنها براي جمعيت تحت پوشش در استان تهران بلكه براي كل استان‌هاي كشور كه به عنوان مقصد نهايي بسياري از محصولات توليدي‏، وارداتي و توزيعي از اين استان مي‌باشند، نقش حياتي دارد.

علاوه بر ستاد معاونت غذا و داروي دانشگاه كه داراي بيش از 170 پرسنل و كارشناس متعهد، خبره و با تجربه مي‌باشد، واحدهاي غذا و داروي هفت شبكه تحت پوشش دانشگاه (شامل شبكه بهداشت و درمان شهرستانهاي ورامين، پاكدشت، دماوند، فيروزكوه، پيشوا، قرچك و پرديس) نيز بصورت فعال زير نظر معاونت غذا و داروي دانشگاه به انجام وظايف تفويض شده در حوزه‌هاي تحت پوشش خود اشتغال دارند.

مديريت نظارت بر امور دارویی و مواد مخدر، مديريت نظارت بر مواد غذايی و آشاميدنی، واحدنظارت بر امور آرايشی و بهداشتی، مديريت آزمایشگاه کنترل مواد غذایی، آشاميدني، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي، آزمايشگاه كنترل مواد غذايي،آشاميدني، آرايشي و بهداشتي در قالب 10 بخش تخصصي، واحد تجهیزات پزشکی معاونت غذا و دارودانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي و گروه تحقیق و توسعه از جمله واحدهای تحت پوشش این معاونت می‌باشند.

 

نشانی:خيابان وليعصر(عج)، مقابل پارك ساعي، كوچه آبشار، پلاك 47، معاونت غذا و دارو

تلفن:84248                   نمابر: 88662335