صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


«گوش دادن به کودکان و نوجوانان، اولین گام برای کمک به آنها »/مروری بر مسئولیت ما در مبارزه با مواد مخدر
حالا بشر قرن هاست که با پدیده ای خودساخته روبروست و هر لحظه در مبارزه ای سخت و سنگین با آن قرار دارد. پدیده ای که حالا چندان هم پدیده نیست و در زندگی روزمره با عوارض آن در جامعه روبرو هستیم. مواد مخدر هم از جریان سنت به مدرنیته عقب نمانده و خود را با همه عواقب و تبعاتش، به روز کرده است وبه همین دلیل سازمان جهانی بهداشت در صدد است تا مشکل را ریشه ای حل کند و به همین خاطر در 26 ژوئن، روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، شعار « گوش دادن به کودکان و نوجوانان ، اولین گام برای کمک به آنها می باشد تا سالم و ایمن رشد نمایند» را برای این روز انتخاب کرده است.
 ١٣٩٦/٠٤/٠٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
برای نجات زندگی لحظه‌ها مهم است! لزوم ترویج فرهنگ اهدای عضو
در حال حاضر بیماری های مزمن عوامل اصلی مرگ و میر بشر هستند و بسیاری از این بیماری ها درنهایت به نارسایی عضو منجر می گردد؛ لذا پیوند عضو از دیرباز به عنوان راه حلی برای درمان این بیماری ها مطرح بوده است.
 ١٣٩٦/٠٤/٠٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
تلاشی برابر با نجات جان تمام انسانها/ روز جهانی اهدای عضو گرامی باد
هر سال 22 ماه June مصادف با یکم تیرماه به عنوان روز جهانی اهدای عضو می باشد. دکتر "فرحناز صادق بیگی" رئیس واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به همین مناسبت با بیان اینکه اهدای عضو از مرگ مغزی و پیوند اعضا از سال 1968 فعال شد و درحال حاضر در دنیا سالانه حدود 10تا 30 درصد بیماران نیازمند به پیوند عضو به دلیل نرسیدن عضو پیوندی فوت می کنند، افزود: این در حالی است که اعضای سالم افراد دچار مرگ مغزی زیر خاک مدفون می شوند.
 ١٣٩٦/٠٤/٠٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
توسعه زیرساخت های دانشگاه دراجرای برنامه ژنتیک اجتماعی
دکتر سموات رئیس اداره ژنتیک وزارت بهداشت از زیرساخت های دانشگاه علوم پزشکی شهید هشتی برای اجرای برنامه ژنتیک اجتماعی بازدید کرد.
 ١٣٩٦/٠٤/٠٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
میزبانی هنرمندان در ترویج اهدای عضو/ هنرمندان سفیر سلامت می شوند
واحد فراهم آوری اعضای پیوندی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری طی برنامه ای جهت ترویج فرهنگ اهدای عضو با میزبانی از جمعی از هنرمندان، روز دوشنبه 29 خرداد ماه در سالن همایش امیرکبیر این مرکز از این عزیزان پذیرایی کرد.
 ١٣٩٦/٠٤/٠٣ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>