صفحه اصلي > اخبار > وبلاگ علمی 
 


در فصل گرما مراقب تب مالت باشید/هشدارهایی برای مقابله با این بیماری
دکتر شبنم طهرانی متخصص بیماری های عفونی و عضو هیأت علمی گروه عفونی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: بروسلوز (تب مالت) یکی از مهمترین بیماری های قابل انتقال از حیوان به انسان در سراسر دنیا می باشد.
 ١٣٩٦/٠٢/٣٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
ضرورت بررسی تراکم استخوان/ رابطه چین و چروک پوست و پوکی استخوان!
دکتر سید احمد رئیس السادات دبیر انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران درباره احتمال ارتباط میان چین و چروک پوست و پوکی استخوان گفت: مطالعات اولیه بر ارتباطی میان چین و چروک پوست و پوکی استخوان دلالت دارد، اما هنوز به بررسی و شواهد علمی بیشتر نیاز است تا این موضوع به طور دقیق مشخص شود.
 ١٣٩٦/٠٢/٢٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
سرگیجه ها اغلب منشا شنوایی دارند
دبیر علمی انجمن شنوایی شناسی ایران گفت: 80 درصد سرگیجه ها منشا شنوایی دارند که شایع ترین آنها در ایران سرگیجه های خوش خیم وضعیتی است.
 ١٣٩٦/٠٢/١٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
بیماری سارکوئیدوز چیست؟ /فوق تخصص بیماری های ریوی پاسخ می دهد
دکتر عاطفه عابدینی فوق تخصص بیماری های ریوی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درخصوص بیماری سارکوئیدوز گفت: سارکوئیدوز ازجمله بیماری های سیستم ایمنی بدن محسوب می شود که علت دقیقی برای آن مشخص نشده است. سیستم ایمنی به مکانیسم دفاعی بدن دربرابر بیماری ‌های مختلف و عفونت اطلاق می شود.
 ١٣٩٦/٠٢/١٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
«آسم» و اطلاعات بیشتری که باید در مورد این بیماری بدانیم
روز جهانی آسم یک رویداد سالانه است که از سال 1998به پیشنهاد دفتر برنامه جهانی آسم (GINA) با همکاری سازمان بهداشت جهانی(WHO) اولین سه شنبه ماه می (May) به نام "روز جهانی آسم" نام گذاری شده است. به همین مناسبت همه ساله مراسمی در کشورهای مختلف جهان به منظور بهبود سطح آگاهی درباره بیماری آسم و مراقبت‌های جهانی برای این بیماران برگزار می شود.
 ١٣٩٦/٠٢/١٣ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>