صفحه اصلي > اخبار > وبلاگ علمی 
 


نکات طلایی برای داشتن دندان هایی سالم
دکتر رحمانعلی طاهری رییس گروه سلامت دهان و دندان معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اهمیت نقش سلامت دهان و دندان در سلامتی افراد، گفت: با توجه به شیوع بیماری های دهان و دندان و رشد جمعیت؛ در سیستم های بهداشتی کشور کودکان زیر 6 سال، کودکان 6 تا 14 سال و زنان باردار و شیرده بعلت احتمال بیشتر بروز بیماری های دهان و دندان و امکان دسترسی بیشتر به آنان بر طبق برنامه های موجود به عنوان گروه های هدف برای ارائه خدمات بهداشت دهان و دندان تعیین شدند.
 ١٣٩٧/٠٢/٠٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
راهکارهای چربی سوزی بعد از تعطیلات نوروز
دکتر هدایت حسینی رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور، در خصوص کنترل و کاهش وزن پس از تعطیلات نوروز تصریح کرد: با افزایش دید و بازدید در ایام عید، احتمال اضافه وزن و چاقی به دلیل خارج شدن از برنامه غذایی روزانه و افزایش مصرف آجیل، شیرینی و میوه افزایش می یابد، افراد باید بعد از نوروز رژیم غذایی مناسب را در برنامه روزانه خود قرار دهند.
 ١٣٩٧/٠١/٢٢ - نظرات : ٠متن کامل >>
چگونه از گزش حیوانات درامان باشیم!
گزش ها یکی از شایع ترین علل مراجعه مردم به مراکز بهداشتی و درمانی می باشد. گزش ممکن است توسط حیوانات اهلی و وحشی یا توسط حشرات و بندپایان صورت پذیرد که هرکدام از این موارد از جهاتی حائز اهمیت است چرا که می تواند باعث بروز بیماری های متعددی بشود.
 ١٣٩٦/١٢/٢٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
نقش دید و بازدید نوروزی بر سلامت روان
محمدرضا غفارزاده رزاقی رئیس گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد معاونت امور بهداشتی نقش دید و بازدیدهای نوروزی بر سلامت روان افراد را برشمرد وگفت: روابط بین فردی و برقراری ارتباط با دیگران اثر مستقیم بر سلامت روان دارد.
 ١٣٩٦/١٢/٢٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
چگونه یک رستوران بهداشتی انتخاب کنیم؟
خورد و خوراک پای ثابت سفرهای نوروزی است و همسفران اغلب با گذراندن چند وعده غذایی در رستوران های محلی و بین راهی موافقند، اما به توصیه معاونت بهداشت دانشگاه بهتر است به بسیاری از نکات در استفاده از مراکز عرضه مواد غذایی و مصرف محصولات آنها توجه کرد.
 ١٣٩٦/١٢/٢٧ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>