صفحه اصلي > اخبار > وبلاگ علمی 
 


مصرف داروهای بیولوژیک، سل نهفته را به سل فعال تبدیل می کند
معاون آموزشی مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی سل و بیماری های ریوی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری گفت: مصرف داروهای بیولوژیک بویژه در برخی بیماری ها مانند روماتوئید آرتریت و کرون و پیوندها رو به افزایش است و تحقیقات نشان می دهد ادامه مصرف این داروها، سل نهفته را به سل فعال تبدیل می کند.
 ١٣٩٦/٠٧/٢٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
تغذیه دانش آموزان باید چگونه باشد؟
فرشته فزونی کارشناس مسئول تغذیه گروه سلامت جمعیت، خانواده و تغذیه معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اهمیت نقش تغذیه دانش آموزان در یادگیری و رشد جسمی و ذهنی آنان گفت: در سال 1393 تفاهم نامه ای فی مابین وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش با هدف تامین بخشی از انرژی و مواد مغذی مورد نیاز دانش آموزان، ارائه مواد غذایی سالم و باکیفیت و جلوگیری از عرضه مواد غذایی کم ارزش منعقد و به تمامی مدارس کشور ابلاغ شد.
 ١٣٩٦/٠٧/٠١ - نظرات : ٠متن کامل >>
داستان یک اختراع/ نشاسته ذرت در ترکیب سوسیس و کالباس
داستان اختراع دکتر مهرداد محمدی عضو هیأت علمی گروه تحقیقات صنایع غذایی انستیتو تحقیقات تغذیه¬ای و صنایع غذایی کشور با عنوان «توليد کالباس (60% گوشت قرمز) کم چرب و کم کالری با استفاده از نشاسته اصلاح شده ذرت» در مسابقه فرهنگی «داستان یک اختراع» به عنوان اثر برگزیده مورد تجلیل قرار گرفت.
 ١٣٩٦/٠٦/٢٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
یک دقیقه وقت بگذارید و زندگی خود را تغییر بدهید
روز دهم سپتامبر هر سال به عنوان روز جهانی پیشگیری از خودکشی نامگذاری شده است. این نامگذاری به صورت مشترک از جانب سازمان جهانی بهداشت WHO و مجمع بین المللی پیشگیری از خودکشیInternational Association For Suicide Prevention (IASP) در پاسخ به مشکل روزافزون پدیده خودکشی در سطح جهانی، طرح ریزی شده است.
 ١٣٩٦/٠٦/٢٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
سرطان و معجزه ویتامین D
مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی جدیدترین یافته های خود در مصرف ویتامین D و اثر مثبت آن در پیشگیری از سرطان را اعلام کرد.
 ١٣٩٦/٠٦/١١ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>