صفحه اصلي > اخبار > وبلاگ علمی 
 


داروهای خوراکی امید جدیدی برای مبتلایان MS
دکتر ناهید بلادی مقدم متخصص مغز و اعصاب و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضعف سیستم ایمنی بدن و کمبود ویتامین D را از مهم‌ترین دلایل بروز MS عنوان کرد.
 ١٣٩٦/١٠/١٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
هنگام آلودگی هوا چه غذاهایی مصرف کنیم؟
بهترین روش برای مصون ماندن از اثرات مخرب آلودگی هوا، پرهیز از قرارگرفتن درهوای آلوده است. اگرچه روش تغذیه‌ای خاصی برای مقابله با تاثیرات زیانبار آلودگی هوا بر بدن وجود ندارد، ولی کمبودهای تغذیه ای در افراد خطرات آلودگی هوا را تشدید می‌‎کند. بخصوص افراد آسیب پذیر مانند کودکان، زنان باردار و شیرده، سالمندان و بیماران بیشتر تحت تاثیر این آلودگی قرار می گیرند.
 ١٣٩٦/١٠/٠١ - نظرات : ٠متن کامل >>
عوامل و عوارض کمبود ویتامینD در بدن/ از مصرف خودسرانه ویتامین D اجتناب کنید
دکتر تیرنگ نیستانی مدیرگروه تحقیقات تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بهترین راه برای رفع کمبود ویتامین Dدر سطح جامعه را غنی ‌سازی مواد غذایی عنوان کرد.
 ١٣٩٦/٠٩/٢٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
احتمال ابتلا به سل در افراد پیوند شده بیش از 70 برابر است
دومین کنگره بین المللی عفونت در پیوند و سرطان چهارشنبه 8 آذر در سالن همایش هتل اسپیناس آغاز بکار کرد.
 ١٣٩٦/٠٩/٠٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مثلث طلایی در درمان آرتروز زانو چیست؟
آرتروز زانو، شایع‌ترین بیماری مفصلی در سالمندان است که درصد قابل توجهی از مراجعه‌کنندگان به کلینیک‌های متخصصان طب فیزیکی و توانبخشی به آن مبتلا هستند. براساس مطالعه‌ای که در کشور انجام شده، تخمین زده می‌شود از هر پنج ایرانی بالای 15 سال، یک نفر به درجاتی از آرتروز زانو مبتلا باشد. از سوی دیگر، اکنون حدود هفت و نیم میلیون سالمند در کشور زندگی می‌کنند که تا 15 سال آینده جمعیت آنها دو برابر خواهد شد. بنابراین به نظر می‌رسد با افزایش متوسط سن جمعیت در کشور، شیوع این بیماری بیشتر شود.
 ١٣٩٦/٠٩/٠٧ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>