صفحه اصلي > اخبار > وبلاگ علمی 
 


آلرژی از تشخیص تا درمان/ بیش از300 میلیون نفر در دنیا مبتلا به آسم
هرسال با فرارسیدن فصل بهار، بسیاری از مردم به انواع آلرژی‌ و حساسیت ‌ها مبتلا می‌شوند و با علایم آب ‌ریزش شدید بینی، عطسه‌های پی ‌در ‌پی و خارش‌ های پوستی به پزشک مراجعه می‌کنند. بررسی ‌های سازمان جهانی بهداشت حاکی است که تقریبا یک چهارم جمعیت جهان از عوارض آلرژی رنج می‌برند و شهرنشینی و صنعتی‌شدن جوامع انسانی هم باعث افزایش آمار مبتلایان به آلرژی ‌های فصلی شده است.‏
 ١٣٩٦/٠١/٣٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مصرف مواد غذایی حاوی امگا ۳، ویتامینE وC ضامن سلامتی قلب و عروق
دکتر سید محسن میرحسینی عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بیان کرد: عواملی مانند جنس، نژاد، افزایش وزن و بیماری‌هایی مانند فشار خون، تأثیر چشمگیری در ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی مانند تنگی عروق کرونر دارد.
 ١٣٩٦/٠١/٢٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
آبله مرغان؛ بیماری شایع فصل بهار
دکتر مسعود مردانی متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری عنوان کرد: شیوع آبله مرغان در فصل بهار افزایش می‌یابد، بنابراین به افراد توصیه می‌شود برای پیشگیری از ابتلا از تماس، دست و دیده بوسی با بیماران خودداری کنند.
 ١٣٩٦/٠١/١٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
افراد دارای مشکلات پوکی استخوان تردمیل استفاده کنند
دبیر انجمن طب فیزیکی، توان بخشی و الکترودیاگنوز ایران، گفت: پیاده‌روی یکی از ارزان‌ترین و در دسترس‌ترین ورزش برای پیشگیری از پوکی استخوان و تقویت تراکم استخوان به شمار می‌رود.
 ١٣٩٦/٠١/١٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
ریزمغذی ها چه نقشی درسلامتی ما دارند؟
دکتر مینو شاهانی عضو مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: کمبود ریزمغذی ها از همان سال های اولیه زندگی تا دوران بزرگسالی می تواند زمینه ساز بروز بسیاری از سرطان ها از جمله سرطان سینه شود.
 ١٣٩٥/١٢/١٨ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>