صفحه اصلي > اخبار > وبلاگ علمی 
 


هنگام خستگی، چشمتان را نمالید
دکتر محمدمهدی صدوقی گفت: اگر چه با مالیدن چشم‌ها برای رفع خستگی ممکن است احساس خوبی به انسان دست دهد، اما این حرکت اگر بیش از اندازه باشد ممکن است به عروق چشمی آسیب بزند.
 ١٣٩٦/٠٤/٠٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
چرا باید نمک یددار مصرف کنیم؟
دکتر حسین دلشاد با بیان اینکه همه اقشار مردم اعم از جوان، پیر، سالم یا بیمار نیاز مداوم به ید دارند، عنوان کرد: زنان باردار و مادران شیرده به‌خصوص نیاز مبرم به ید طی بارداری و شیردهی خواهند داشت که ممکن است حتی با مصرف منظم و روزانه نمک یددار تامین نشود و نیاز به مکمل ید در این دوران باشد.
 ١٣٩٦/٠٣/٢٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
نقش تغذیه سالم در اقتصاد مقاومتی چیست؟
با توجه به ایام ماه مبارک رمضان و احساس نیاز به آموزش نکات تغذیه سالم در اقتصاد مقاومتی به زنان خانه دار، مرتضوی کارشناس تغذیه مرکز کلامی،21 خردادماه باحضور درجمع 45 نفر ازبانوان در مسجد امام رضا (ع) اقدام به آموزش کرد.
 ١٣٩٦/٠٣/٢٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
تغذیه مناسب در ماه مبارک رمضان
ماه مبارك رمضان يكي از نعمت هاي بزرگ خداوند است، در اين ماه درهاي آسمان و بهشت گشوده مي شود. پيامبر اكرم (ص) مي فرمايند: روزه بگيريد تا سالم بمانيد. روزه گرفتن تنها امساك از خوردن و نوشيدن نيست بلكه تمام اعضاء و جوارح انسان در اين ماه بايد تمرين خودداري از معصيت را داشته باشند.
 ١٣٩٦/٠٣/٠٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
در فصل گرما مراقب تب مالت باشید/هشدارهایی برای مقابله با این بیماری
دکتر شبنم طهرانی متخصص بیماری های عفونی و عضو هیأت علمی گروه عفونی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: بروسلوز (تب مالت) یکی از مهمترین بیماری های قابل انتقال از حیوان به انسان در سراسر دنیا می باشد.
 ١٣٩٦/٠٢/٣٠ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>