چاپ        ارسال به دوست

رئیس تیم هماهنگ‌کننده اهدای عضو استان همدان

50 درصد رضایت‌گیری به اهدای اعضای بیماران مرگ مغزی انجام شده است.

رئیس تیم هماهنگ‌کننده اهدای عضو در استان همدان از اخذ رضایت برای اهدای عضو 50 درصد از بیماران مرگ مغزی خبر داد و گفت:‌ هنوز آمار رضایت‌گیری پایین است.

مجید حمیدی  با اشاره به اهمیت فرهنگ‌سازی در اهدای اعضای بیماران مرگ مغزی، اظهار کرد: تاکنون 50 درصد رضایت‌گیری به اهدای اعضای بیماران مرگ مغزی انجام شده است.

وی بیان کرد: طی چند سال اخیر پیشرفت‌های خوبی صورت گرفته است اما اینکه اعضای بدن 50 درصد از بیماران مرگ مغزی زیر خاک می‌رود، ناراحت‌کننده است در صورتی که می‌شد به دیگران زندگی بخشید.

رئیس تیم هماهنگ‌کننده اهدای عضو در همدان با بیان اینکه پیکری می‌تواند ناجی چند نفر باشد اما عدم رضایت خانواده‌ آن مانع از این اقدام می‌شود، افزود: خانواده‌ها دلایل مختلفی را برای عدم رضایت‌دهی دارند اما باید اوضاع بیماران دردمند را در این شرایط اقتصادی درک کنیم و به یاری آنها برویم.

وی با اشاره به اینکه از سال‌های 94 تا 96 رضایت‌گیری وضعیت خوبی داشت و رو به افزایش بوده است، گفت: سال گذشته 17 مورد رضایت‌گیری در استان ثبت شد و هشت مورد نیز خارج استان بود.

حمیدی با بیان اینکه فعلاً آمار رضایت‌گیری 50 درصد بوده و نیاز به اقدامات بیشتر و بهتری داریم، افزود: از ابتدای امسال نیز مردم همدان  1 مورد به اهدای عضو رضایت داده‌‌اند.

وی با اشاره به اینکه آمار مرگ مغزی بالاست اما تعداد رضایت‌دهی بالا نیست، خاطرنشان کرد: سال گذشته قریب به 900 نفر عضوگیری در کشور داشتیم که این تعداد به نسبت بیماران مرگ مغزی بسیار کم است.

رئیس تیم هماهنگ‌کننده اهدای عضو در همدان با بیان اینکه سال گذشته 1.8 درصد آمار تصادفات کشوری نسبت به سال 95 افزایش داشته است، افزود: در این سال 16 هزار و 500 مورد تصادف منجر به فوت در کشور ثبت شد که تعدادی بیماران مرگ مغزی بودند.

وی افزود: توجیه خانواده‌ها برای رضایت به اهدای اعضای عزیزش سخت است اما آگاهی نسبت به مرگ مغزی قبل از اتفاق بسیار مهم خواهد بود.

حمیدی با اشاره به اینکه خانواده‌ای به صورت ناگهانی با یک اتفاق ناگوار مواجه می‌شود و سخت است در آن هنگام رضایت‌ او را جلب کنیم، گفت: آگاهی افراد نسبت به مرگ مغزی قبل از وقوع این اتفاق ناگوار مورد توجه باشد.


٠٩:٢٠ - دوشنبه ٢٣ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ٦٨٧٥٨    /    تعداد نمایش : ١٨٨خروج
صفحات اجتماعی

آمار بازدیدکنندگان

بازدید از این صفحه : 887379 بار
بازديدکنندگان امروز : 11444 نفر
 
کل بازديدکنندگان : 25778408 نفر
 
بازديدکنندگان آنلاين : 25 نفر