صفحه اصلي > اخبار 
 


آمادگی کامل برای غربالگری نوزادان در ایام نوروز

آمادگی کامل برای غربالگری نوزادان در ایام نوروز

مراکز غربالگری نوزادان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ایام تعطیلات عید نوروز 1396 آماده ارایه خدمات غربالگری 3 تا 5 روزگی نوزادان می باشند. 
دکتر فربخش رئیس گروه پیشگیری وکنترل بیماری های غیرواگیر معاونت امور بهداشتی ضمن اعلام این خبر افزود: با توجه به اهمیت انجام به موقع آزمایشات غربالگری نوزادان به منظور تشخیص و درمان زودرس بیماری های فنیل کتونوری، کم کاری مادرزادی تیروئید و فاویسم در روزهای سوم تا پنجم پس از تولد نوزاد، تعدادی از مراکز خدمات جامع سلامت ارایه دهنده خدمات مذکور در محدوده تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همانند سال های گذشته به صورت کشیک آماده ارایه خدمات غربالگری به هموطنان عزیز در ایام تعطیلات رسمی نوروز می باشند. 
وی ضمن تأکید مجدد بر لزوم انجام به موقع آزمایشات فوق، ازکلیه هموطنان عزیز درخواست کرد تا با توجه به مراکز تعیین شده در جدول زیر و روزهای تعیین شده جهت هر مرکز، به نزدیک ترین مرکز ارایه دهنده خدمات غربالگری نوزادان مراجعه و خدمات را دریافت کنند. 
لازم به توضیح است که در ایام غیر تعطیل نوروز از جمله روزهای 4 تا 12 فروردین، اخذ نمونه در کلیه مراکز نمونه گیری، طبق روال معمول انجام می شود. همچنین جهت سهولت دسترسی مراجعان لیست مراکز غربالگری نوزادان که در ایام تعطیلات نوروز آماده ارایه خدمات می باشند تهیه و در دسترس عموم قرار گرفته است. 
برای دریافت لیست مراکز فعال در ایام نوروز به همراه آدرس و شماره تماس آنها، فایل زیر را دانلود کنید: