صفحه اصلي > اخبار 
 


> اختتامیه هشتمین جشنواره فرهنگی برگزار شد/ حضور کم نظیر دانشگاه در جمع برترین های ادبی

 اختتامیه هشتمین جشنواره فرهنگی برگزار شد/ حضور کم نظیر دانشگاه در جمع برترین های ادبی

مراسم اختتامیه بخش کارکنان و بخش ادبی هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، روز شنبه 26 فروردین ماه و همزمان با دومین روز از برگزاری این جشنواره با حضور وزیر بهداشت در محل پردیس تئاتر تهران برگزارشد.
در این مراسم که با حضور دکتر هاشمی وزیر بهداشت، دکتر فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، دکتر ایازی معاون اجتماعی وزارت بهداشت، دکتر خانی جزنی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، خیاطیان سرپرست مدیریت امور فرهنگی دانشگاه، اصحاب برجسته فرهنگ و هنر کشور و جمع کثیری از دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور برگزار شد، برنامه های متنوعی اجرایی شد.
دکتر هاشمی در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از متولیان و همکاران برگزار کننده این جشنواره و همچنین ابلاغ سلام دکتر روحانی ریاست جمهور، اظهار داشت: محیط دانشگاه‌ها باید فرصتی باشد برای کشف استعدادها و این میسر نمی‌شود مگر در کسب دانش و مهارتی که خداوند در نهاد ما قرار داده است.
گفتنی است در این مراسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با کسب 5 رتبه از 14کاندیدای راه یافته به مرحله نهایی این بخش ها، توانست درخشش کم نظیری را رقم بزند. 
در همین راستا کسب رتبه اول نثر طنز توسط زینب حاجی پور دانشجوی رشته علوم آزمایشگاهی، کسب رتبه دوم ترانه توسط سعید طبسی دانشجوی رشته داروسازی، کسب رتبه سوم شعر کلاسیک توسط زهرا ساجدی فومنی دانشجوی رشته پزشکی، کسب رتبه سوم داستان کوتاه توسط محمد میرزایی دانشجوی رشته کاردرمانی و کسب رتبه دوم خاطره نویسی در بخش کارکنان توسط نسرین کزازی همکار معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه؛ از دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این بخش از رقابت ها بود. همچنین اختتامیه بخش های هنرهای تجسمی، فیلم، پوستر و تئاتر در روزهای آتی این جشنواره برگزار می شود.
تقدیر از برگزیدگان بخش های مختلف کارکنان و همچنین بخش ادبی جشنواره، اجرای موسیقی سنتی توسط استاد شهرام ناظری و گروه مولوی، برگزاری دو بزرگداشت ویژه هوشنگ مرادی کرمانی و دکتر افشین یداللهی و... از دیگر برنامه های این مراسم بود.
شایان ذکر است هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت با شرکت 42000 اثر از دانشگاه های سراسر کشور از30-25 فروردین ماه در محل پردیس تئاتر تهران برگزار می شود و کلیه دانشجویان علاقمند می توانند با ارایه کارت دانشجویی از برنامه های متنوع این جشنواره بهره مند شوند.
نفرات برتر در دیگر رشته های جشنواره پس از برگزاری اختتامیه و طی اخبار تکمیلی اعلام خواهد شد.