صفحه اصلي > اخبار 
 


>وزیر بهداشت میهمان ضیافت افطاری کانون های فرهنگی دانشگاه شد

وزیر بهداشت میهمان ضیافت افطاری کانون های فرهنگی دانشگاه شد

ضیافت افطار کانون های فرهنگی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با حضور مقام عالی وزارت، شامگاه چهارشنبه 24 خرداد در سالن پذیرایی دانشکده پزشکی دانشگاه برگزار شد.
این نشست با حضور دکتر هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر پیوندی رئیس دانشگاه، دکتر فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر آقاجانی معاون درمان وزارت متبوع، مسجدجامعی، امانی و دکتر حافظی از اعضای شورای شهر تهران، دکتر خانی جزنی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، جمعی از مسئولین و مدیران وزارت بهداشت و دانشگاه  و هنرمندان، به همراه دبیران و اعضای کانون های فرهنگی دانشجویان دانشگاه برگزار شد.
در ادامه این نشست دکتر هاشمی وزیر بهداشت ضمن عرض قبولی طاعات و عبادات و تسلیت به مناسبت شهادت امیرالمومنین حضرت علی(ع) اظهار داشت: بسیار خرسند هستم از این که در جمع شما دانشجویان فعال در کانون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستم و از شما دوستانی که از این نشست ها حمایت می کنید، تشکر می نمایم. 
وزیر بهداشت اظهار داشت: در معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در حوزه سلامت کارهای بسیار خوبی صورت پذیرفته است که امیدواریم کارهای پر فروغ تر دیگری نیز انجام شود. 
وی در بخش دیگری از سخنان خود اذعان داشت: این دوره از انتخابات ریاست جمهوری با استقبال شما دانشجویان و مردم عزیز و همچنین بدون هیچ محدودیتی برگزار شد که باعث خوشحالی است به همین خاطر در دولت دوازدهم با حمایت و سعه صدر بیشتر، فرصت هایی برای رشد استعدادها به وجود خواهد آمد که شما دانشجویان فرهیخته باید از این فرصت ها در موقعیت های علمی بهره کافی را ببرید. 
دکتر هاشمی همچنین به فضای فعال دانشجویی اشاره کرد و بیان داشت: از این که نشست امروز مرا به یاد دوران دانشجویی خودم انداخت بسیار خرسند هستم چرا که مدت ها بود دنبال این فرصت بودم که امروز در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی محقق گردید. 
دکتر هاشمی افزود: امیدوارم با حضور دکتر فراهانی و دکتر علامه مواردی را که در این جلسه مطرح شد، مورد توجه قرار گیرد تا مشکلات شما به تدریج کاهش یابد. وزیر بهداشت در ادامه سخنان خود اذعان داشت: ما دشمنان بی شماری داریم و باید بدانند که ما ملت ایران یک صدا و در تمام عرصه ها با هم هستیم و این تعهد سیاسی ما برای سازندگی کشورمان ضروری است. و این امر میسر نمی گردد مگر با اخلاق که بسیار مهم می باشد. 
وی در خاتمه سخنان خود خاطرنشان ساخت: همواره تندرست باشید و در این ماه مبارک و شب های پر خیر و برکت ما را از دعای خیرتان محروم ننمایید و برای آبادانی کشور دعا کنید. 
همچنین در این نشست دکتر فراهانی معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت نیز طی سخنانی گفت: در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری عملکرد مسئولین دانشگاه ها به منظور ایجاد فضا برای جریان دانشجویی، آنگونه که باید مورد انتظار نبود که انشاءا... در دوره بعدی این فضای مطلوب که مورد انتظار بنده و دیگر مسئولین است، برآورده شود. وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فضا و ظرفیت بسیار خوبی برای انجام کارهای فرهنگی دارد به همین علت باید در حوز های فرهنگی و سیاسی فعال باشد تا ما شاهد دانشگاهی شاداب و با نشاط باشیم. 
دکتر فراهانی اظهار نمود: امیدواریم فعالیت های شما در کانون های فرهنگی و سیاسی رشد بیشتری نماید. معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در همین راستا اذعان داشت: شما و تشکل ها دارای شناسنامه و هویت مستقل هستید و باید خودتان به خوبی از عهده اداره امور مربوط به خود برآیید. 
وی گفت: خواهش بنده از شما عزیزان این است که موسسین، هیأت مدیره و اعضای فعال کانون ها مشخص شوند چرا که باید انتخابات کانون ها را خودشان برگزار کنند و این تجربه را به افراد بعدی انتقال دهند. در واقع این کار یک نوع سرمایه گذاری بین نسلی است بین شما دانشجویان فعال با دانشجویان دیگر که بعدها در این مسیر می خواهند به فعالیت بپردازند. معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود تأکید نمود: امیدوارم که همواره شاهد توسعه کانون های فرهنگی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و همچنین روحیه با نشاط فرهنگی باشیم.
گفتنی است در این نشست دکتر رحمت اله حافظی و دکتر شهربانو امانی از منتخبین مردم در شورای شهر تهران به مواردی از قبیل صداقت، شفافیت و صمیمیت در دوران دانشجویی، ارجحیت منافع عمومی به منافع شخصی، جایگاه والای علم و دانایی، مرتفع گردیدن ضعف ها در دولت جدید، قرار گرفته شورای شهر در جایگاه اصلی خودش و... اشاره نمودند.
همچنین هومن دوستدار، عرفان فربد، سینا جمالیان و حسین نظری از اعضای فعال کانون های فرهنگی دانشجویان و به نمایندگی از کانون ها در این نشست، با اشاره به رسالت مهم دانشجو در انجام فعالیت های فرهنگی، خواستار حمایت مسئولین از این گونه فعالیت ها در دانشگاه و فراهم کردن بستری مناسب برای فعالین فرهنگی شدند.
شایان ذکر است در پایان این نشست با حضور دکتر هاشمی وزیر بهداشت و دیگر مسئولین حاضر از راه یافتگان دانشگاه به مرحله نهایی هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت تقدیر به عمل آمد.