صفحه اصلي > اخبار 
 


کارگاه رویکرد نوین "اچ آی وی"در سازمان امور زندان‌های تهران برگزار شد

کارگاه رویکرد نوین

کارگاه آموزشی کنترل HIV به همت گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و با همکاری اداره کل سازمان امور زندان‌های استان تهران، تشکیل شد.
این کارگاه در راستای اجرائی کردن برنامه چهارم استراتژیک کنترل بیماری ایدز و با توجه به اهمیت آشنایی پزشکان مراکز مشاوره بیماری های رفتاری (کلینیک HIV) با رویکرد نوین آموزش اچ ‌آی ‌وی برای کنترل این بیماری در زندانیان، کارگاه آموزشی جهت کلیه پزشکان و روانشناسان مراکز مشاوره بیماری های رفتاری زندان های استان های تهران و البرز به اجرا درآمد. 
در ابتدای این کارگاه دکتر نوائیان کارشناس بیماری های ایدز و هپاتیت معاونت بهداشتی اظهار داشت: با توجه به نقش مهم پزشکان و روانشناسان شاغل در زندان ها جهت کنترل بیماری ها و ارائه خدمات بهداشتی به زندانیان به عنوان افراد پرخطر جامعه، آموزش و آشنایی آنان با پروتکل های وزارت بهداشت درکنترل بیماری های مهمی همچون ایدز، سل و هپاتیت ضروری بوده و گامی موثر درکنترل این بیماری ها در زندان ها می باشد.
کارشناس بیماری های ایدز و هپاتیت معاونت امور بهداشتی در ادامه آموزش های لازم درخصوص کلیات برنامه کنترل ایدز، راههای انتقال، اهمیت درمان در کنترل اپیدمی در جامعه، مراقبت و درمان مبتلایان در زندان ها، رفع انگ و تبعیض از این بیماری، و ... را ارائه کرد.
سپس حاضران با برنامه کشوری پیشگیری از انتقال اچ ‌آی‌ وی از مادر به کودک آشنا شدند. در طی این برنامه به کلیه مادران باردار مبتلا به اچ‌ آی ‌وی، خدماتی از قبیل خدمات پروفیلاکسی مادر باردار، پروفیلاکسی نوزاد، ارجاع جهت انجام سزارین و تهیه شیر مصنوعی و ... ارائه می گردد.