صفحه اصلي > اخبار 
 


برنامه های اجرایی شبکه های بهداشت و درمان بررسی شد/ دکتر آقاجانی: نظارت بر ارائه خدمات سلامت را توسعه دهید

برنامه های اجرایی شبکه های بهداشت و درمان بررسی شد/ دکتر آقاجانی: نظارت بر ارائه خدمات سلامت را توسعه دهید

سرپرست دانشگاه در نخستین دیدار با روسای شبکه های بهداشت و درمان تابعه در استان تهران، با اشاره به شرایط ویژه جمعیتی در استان بر توسعه ظرفیت ها و ارتقاء خدمات بهداشتی تأکید کرد.
دکتر محمد آقاجانی هدف از این دیدار را اثر گذاری در ارتقاء سلامت مردم و ارائه خدمات بهتر به آنها در مجموعه استان تهران عنوان کرد. 
دکتر آقاجانی طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت را بسیار مطلوب توصیف کرد و گفت: از تلاش های ارزنده فعالان حوزه بهداشت و درمان در جریان طرح تحول سلامت قدردانی می کنم.
وی نقش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ارائه خدمات بهداشتی را بسیار حساس توصیف کرد و اظهار داشت: دانشگاه در بسیاری از فاکتور ها جایگاه نخست دارد. بر اساس آمار رسیده بیش از 5 میلیون نفر جمعیت تحت پوشش دانشگاه قرار دارد که مأموریت بسیار سنگینی را ایجاد می نماید.
سرپرست دانشگاه، ارائه خدمات در کلانشهر و استان تهران را واجد ویژگی های منحصر بفردی دانست و توضیح داد: از یک سو خدمات سلامت برای بزرگترین جمعیت تحت پوشش یک دانشگاه علوم پزشکی در کشور را بر عهده داریم و از سویی دیگر عوامل مخل سلامت در استان تهران بیش از سایر نقاط کشور می باشد و این موضوع کار را دشوار نموده است که از این جمله می توان به آلودگی هوا، آلودگی های صنعتی، مشکلات بهداشت محیط، استرس های روحی اجتماعی، ترافیک سنگین و دیگر عوامل اشاره کرد.
دکتر آقاجانی خاطر نشان کرد: 96 درصد جمعیت استان، جمعیت شهری است که در امر خدمات درمانی و بهداشتی نیازمند پشتیبانی و ارائه حجم عظیمی از امکانات و زیرساخت ها می باشد. 
وی جمعیت حاشیه نشین تحت پوشش دانشگاه را 200 هزار نفر اعلام کرد و با توجه به حساسیت های بهداشتی در این قشر، خواستار رسیدگی بیشتر به حاشیه نشین ها شد.
دکتر محمد آقاجانی خطاب به روسای شبکه های بهداشت و درمان تابعه دانشگاه گفت: شبکه های بهداشت و درمان در هر دو حوزه بهداشت و درمان فعالیت دارند و روسای شبکه ها هم مسئول درمان و هم مسئول بهداشت هستند و باید این دو مأموریت در کنار هم دیده شود.