صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

ریه کودکان و سل در سه پانل اختصاصی مورد بررسی قرار گرفت

دکتر مریم حسن زاد رئیس بخش ریه کودکان بیمارستان دکتر مسیح دانشوری فوق تخصص ریه کودکان و مسئول کارگروه ریه کودکان در حاشيه چهارمین روز برگزاري "هشتیمن كنگره بين المللي بيماري هاي ريوي، مراقبت هاي ويژه و سل" و در مصاحبه با روابط عمومی این مرکز گفت: در این کنگره سه پانل اختصاصی ریه کودکان و سل در محورهای Cystic Fibrosis  ، عفونت های ریوی، مراقبت های ویژه و سل، برگزار شد که اساتید صاحبنظر در محورهای فوق به بحث و تبادل نظر پرداختند.
رئیس بخش ریه کودکان بیمارستان دکتر مسیح دانشوری با بیان اینکه پانل تخصصی سلTuberculosis  درخصوص ویژگی های کلی سل کودکان و سل کودکان درایران، واکسن BCG و عوارض آن بحث شد افزود: همچنین دو بیمار با سل ریوی و سل خارج ریوی معرفی شدند و مورد بحث قرار گرفتند.
دکتر حسن زاد تصریح کرد: در بخش دیگری از این پانل های تخصصی درخصوص بیماری های مزمن ریه، نحوه برخورد با شکایت خاصی دستگاه تنفس مانند سرفه، هموپتیزی، تجمع مایع در فضای پلور و نیز برونشکتازی و پنومونی طول کشیدهnon resolving   بحث شد. 
وی افزود: همچنین در بخش دیگری کاربرد برونکوسکوپی و اندیکاسیون های آن، درمان بیماری ها با آئروسل و نیز تداخل های دارویی در درمان ریه به بحث گذاشته شد.
مسئول کارگروه ریه کودکان هشتمین كنگره بين المللي بيماريهاي ريوي، مراقبت هاي ويژه و سل درخاتمه از خاطرنشان کرد: در بخش های دیگری از پانل های تخصصی کودکان سندرم حاد تنفسی ونتیلاسیون مکانیکی در بیماری های انسدادی و تهدیدی، پنومونی ناشی از ونتیلاسیون مکانیکی و اصول جدا کردن بیمار از دستگاه تنفس مصنوعی و همچنین بسیاری از شیوه های نگهداری بیماران تنفسی خردسال که نیازمند درمان درازمدت می¬باشند، ازجمله: تغذیه، بازتوانی، تهویه غیر تهاجمی و نیز ارتقای سلامتی مبتلایان به CF در منزل بحث و تبادل نظر گردید.
 


١٦:٣٠ - دوشنبه ٢٤ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ٥٢٨٥١    /    تعداد نمایش : ٥٩٦