صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

گرامیداشت روز جهانی تصویربرداری در بیمارستان امام حسین(ع)

همزمان با روز جهانی تصویربرداری در مراسمی از تلاشهای همکاران واحدهای تصویربرداری مرکز پزشکی امام حسین(ع) تقدیر بعمل آمد.
در این مراسم که با حضور دکتر شجاعی مدیر بیمارستان و واحد روابط عمومی روز 17 آبان ماه مصادف با هشتم نوامبر، سالروز کشف پرتو ایکس و روز جهانی تصویربرداریبرگزار شد، از همکاران  واحدهای سونوگرافی، رادیولوژی، CT Scan و MRI  مرکز تقدیر شد.
دکتر شجاعی در این مراسم با بیان این مطلب که روز 17 آبان ماه مصادف با هشتم نوامبر و سالروز کشف پرتو ایکس به نام روز جهانی تصویربرداری نامگذاری شده است خاطرنشان کرد: پرتوشناسی، رادیولوژی (radiology) یا تصویربرداری تشخیصی یکی از رشته های تخصصی پزشکی می باشد که با کمک پرتوایکس و سایر اقسام امواج و پرتوها در تشخیص بیماری و حالات غیرطبیعی و درمان مورد استفاده قرار می گیرد. هدف متخصصان این رشته تشخیص بیماری یا حالات غیر طبیعی بدن به کمک روشهای پیشرفته تصویری است.
وی ضمن تقدیر از زحمات و تلاشهای همکاران بخش رادیولوژی و تصویربرداری مرکز اظهار داشت: مایه مباهات است که مجموعه فعالیت های بخش تصویربرداری این مرکز مورد رضایت بیماران و مراجعان قرار گرفته است.
 


١٧:٣٥ - دوشنبه ٢٢ آبان ١٣٩٦    /    عدد : ٥٤١٩٩    /    تعداد نمایش : ١٩٣