صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

مانور بحران و آمادگی در برابر حوادث و بلایا در مرکز پزشکی شهید مدرس

مانور عملياتی بحران و بلايا با حضور فرمانده و سایر اعضای تشکیلات بحران بیمارستان و نیروهای امدادی منطقه، پنج شنبه 23 آذرماه در بیمارستان شهیدمدرس برگزار شد.
مهندس مقیسه دبیر بحران مرکز پزشکی شهیدمدرس ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: این مانور عملیاتی در چارچوب استانداردهای اعتباربخشی انجام پذیرفت و همچنین در راستای ارتقای نگرش، افزایش آمادگی مجموعه و سنجش میزان توانایی عملی و واقعی اعضای چارت بحران در مواجهه با حوادث احتمالی برنامه ریزی و اجرا شد.
وی با اشاره به اجرای موفقیت آمیز این عملیات خاطرنشان کرد: مانور  بحران مرکز پزشکی شهید مدرس طبق سناریوی فرضی قبلی ساعت 10 صبح روز پنجشنبه 23 آذرماه آغاز شد. در این سناریو اتصالی سیم برق در انبار مرکزی بیمارستان موجب بروز آتش سوزی می شود که به دلیل مواجهه با مواد قابل احتراق، این حریق گسترش یافته و دود نسبتاً زیادی مشاهده می شود. 
احتمال دارد چند مصدوم (3نفر)  با جراحت یا سوختگی وجود داشته باشد که بلافاصله بعد از اعلام کد حریق نیروهای امدادی در محل حاضر شده و به اطفاء حریق و امدادرسانی به مصدومان می پردازند.
گفتنی است این مانور عملیاتی با فرماندهی رییس بیمارستان و با حضور اعضای چارت بحران (شامل: مدیریت مرکز و مسوولان مربوطه) و نیروهای مدیریت بحران منطقه ٢ شهرداری تهران بزرگ، نیروی انتظامی، پلیس راهنمایی و رانندگی، سازمان آتش نشانی منطقه ٢ و اورژانس تهران اجرا شد.
 


١٠:٢٢ - دوشنبه ٢٧ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ٥٥٦٣٩    /    تعداد نمایش : ٤٨١