صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

ششمین همایش طلای سبز بهمن ماه در اصفهان برگزار می شود

ششمین همایش طلای سبز با هدف توسعه صادرات فرآورده‌های طبیعی 18-20 بهمن ماه در اصفهان برگزار می‌شود. 
این همایش که با عنوان «فرآورده‌های طبیعی و سنتی؛ صادرات، بازارهای جدید، چالش‌ها و فرصت‌ها» همزمان با نمایشگاه «اصفهان فارما» در محل نمایشگاه بین‌المللی استان اصفهان برگزار خواهد ‌شد ، از امتیاز بازآموزی برخوردار است. 
در همایش مذکور ضمن ارایه سخنرانی های کلیدی و برگزاری نشستهای تخصصی با نگاهی به چالشها، فرصتهای صادراتی و گسترش بازارهای جدید فراورده های طبیعی و سنتی، جایگاه این فراورده ها در ارتقای نظام سلامت جامعه مورد بررسی قرار می گیرد. 
در پنج دوره گذشته این همایش موضوعات مختلفی نظیر سالم‌سازی فرآورده‌ها و محصولات گیاهی، طبیعی و سنتی از مزرعه تا سفره، شناخت گیاهان دارویی و ظرفیت‌های این صنعت، فرهنگ‌سازی درخصوص تجویز و مصرف داروهای گیاهی از سوی پزشکان و متخصصان این حوزه، بررسی چالش‌های موجود در زنجیره تامین و عرضه فرآورده‌ها و داروهای گیاهی، طبیعی و سنتی، بازبینی جایگاه فرآورده‌ها و محصولات طبیعی و سنتی در کشور، معرفی رویکردهای نوین در مسیر پروژه‌های مطالعاتی و تحقیقاتی،  کاربرد فرآورده‌ها و محصولات گیاهی در صنعت داروسازی، صنایع آرایشی و بهداشتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در ششمین همایش طلای سبز نیز با توجه به ضرورت صادرات گیاهان دارویی و فرآورده‌های طبیعی، توسعه این مهم مورد توجه شورای سیاست‌گذاری همایش قرار گرفته است.
از اهداف این دوره از همایش می‌توان به مواردی نظیر دستیابی به شاخص‌های کلان و خرد در راستای افق ۱۴۰۴، توسعه صادرات فرآورده‌های طبیعی(راهکارها و موانع)، آموزش و افزایش آگاهی عمومی در مصرف فرآورده‌های طبیعی و سنتی، ارتقای کیفیت و کمیت مواد اولیه فرآورده‌های طبیعی و سنتی، همگرایی صنعت و دانشگاه در افزایش تولیدات داخلی و توسعه تولید فرآورده‌های طبیعی بر اساس الگوی بار بیماری‌ها اشاره کرد.
از محورهای مورد بحث در همایش مذکور می توان به مواردی نظیر: فرآورده‌های طبیعی، سرمایه‌گذاری، اقتصاد و بازرگانی- مقایسه شاخص‌های کمی و کیفی تولیدات داخلی با بازارهای جهانی - نقش رسانه‌ها و نهادهای فرهنگی در ارتقای آگاهی‌های عمومی- بکارگیری روش‌های مؤثر کنترلی و تضمین کیفیت مواد اولیه - بررسی راهکارهای ارتباط صنعت و دانشگاه در بکارگیری توان متقابل -بازاریابی داخلی و خارجی داروهای طبیعی و ایرانی (راهکارها و چالش‌ها) - ساختارهای پیشنهادی در ایجاد داروخانه‌های طبیعی -تولید دانش محور فرمولاسیون‌های جدید  اشاره کرد.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این همایش می توانند به پایگاه اطلاع رسانی همایش به نشانی http://new.green-gold.ir مراجعه کنند.


١٢:٣٩ - دوشنبه ٢٧ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ٥٥٦٥٠    /    تعداد نمایش : ٥٣٣