صفحه اصلي > اخبار 
 


ششمین همایش طلای سبز بهمن ماه در اصفهان برگزار می شود

ششمین همایش طلای سبز بهمن ماه در اصفهان برگزار می شود

ششمین همایش طلای سبز با هدف توسعه صادرات فرآورده‌های طبیعی 18-20 بهمن ماه در اصفهان برگزار می‌شود. 
این همایش که با عنوان «فرآورده‌های طبیعی و سنتی؛ صادرات، بازارهای جدید، چالش‌ها و فرصت‌ها» همزمان با نمایشگاه «اصفهان فارما» در محل نمایشگاه بین‌المللی استان اصفهان برگزار خواهد ‌شد ، از امتیاز بازآموزی برخوردار است. 
در همایش مذکور ضمن ارایه سخنرانی های کلیدی و برگزاری نشستهای تخصصی با نگاهی به چالشها، فرصتهای صادراتی و گسترش بازارهای جدید فراورده های طبیعی و سنتی، جایگاه این فراورده ها در ارتقای نظام سلامت جامعه مورد بررسی قرار می گیرد. 
در پنج دوره گذشته این همایش موضوعات مختلفی نظیر سالم‌سازی فرآورده‌ها و محصولات گیاهی، طبیعی و سنتی از مزرعه تا سفره، شناخت گیاهان دارویی و ظرفیت‌های این صنعت، فرهنگ‌سازی درخصوص تجویز و مصرف داروهای گیاهی از سوی پزشکان و متخصصان این حوزه، بررسی چالش‌های موجود در زنجیره تامین و عرضه فرآورده‌ها و داروهای گیاهی، طبیعی و سنتی، بازبینی جایگاه فرآورده‌ها و محصولات طبیعی و سنتی در کشور، معرفی رویکردهای نوین در مسیر پروژه‌های مطالعاتی و تحقیقاتی،  کاربرد فرآورده‌ها و محصولات گیاهی در صنعت داروسازی، صنایع آرایشی و بهداشتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در ششمین همایش طلای سبز نیز با توجه به ضرورت صادرات گیاهان دارویی و فرآورده‌های طبیعی، توسعه این مهم مورد توجه شورای سیاست‌گذاری همایش قرار گرفته است.
از اهداف این دوره از همایش می‌توان به مواردی نظیر دستیابی به شاخص‌های کلان و خرد در راستای افق ۱۴۰۴، توسعه صادرات فرآورده‌های طبیعی(راهکارها و موانع)، آموزش و افزایش آگاهی عمومی در مصرف فرآورده‌های طبیعی و سنتی، ارتقای کیفیت و کمیت مواد اولیه فرآورده‌های طبیعی و سنتی، همگرایی صنعت و دانشگاه در افزایش تولیدات داخلی و توسعه تولید فرآورده‌های طبیعی بر اساس الگوی بار بیماری‌ها اشاره کرد.
از محورهای مورد بحث در همایش مذکور می توان به مواردی نظیر: فرآورده‌های طبیعی، سرمایه‌گذاری، اقتصاد و بازرگانی- مقایسه شاخص‌های کمی و کیفی تولیدات داخلی با بازارهای جهانی - نقش رسانه‌ها و نهادهای فرهنگی در ارتقای آگاهی‌های عمومی- بکارگیری روش‌های مؤثر کنترلی و تضمین کیفیت مواد اولیه - بررسی راهکارهای ارتباط صنعت و دانشگاه در بکارگیری توان متقابل -بازاریابی داخلی و خارجی داروهای طبیعی و ایرانی (راهکارها و چالش‌ها) - ساختارهای پیشنهادی در ایجاد داروخانه‌های طبیعی -تولید دانش محور فرمولاسیون‌های جدید  اشاره کرد.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این همایش می توانند به پایگاه اطلاع رسانی همایش به نشانی http://new.green-gold.ir مراجعه کنند.