صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

نشان برتر جشنواره رازی و یک دهه فعالیت در کنترل سل و HIV

دکتر پیام طبرسی استاد بیماری های عفونی مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی سل و بیماری های دکتر مسیح دانشوری و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، به عنوان رتبه سوم محققان گروه علوم بالینی و سلامت در جشنواره رازی برگزیده شد. 
دکتر طبرسی با بیان اینکه از سال82 در بیمارستان دکتر مسیح دانشوری شروع به کار کردم، گفت: تقریبا از همان موقع تیم عفونی بیمارستان در زمینه بیماری های سل و HIV عمده تحقیقات خود را انجام داد که حدود 14-13 سال تحقیقات روی سل و HIV بوده و در10 سال اخیر عفونت در پیوند و نقص ایمنی به این موضوع اضافه شده و در واقع یکی دیگر از زمینه های تحقیقاتی ما بوده است.
دکتر طبرسی اذعان داشت: تیم تحقیقاتی ما شامل حدود 150 و 160 نفر می باشد که مقالات متعددی را بدنبال داشته است. در واقع در کارهای تحقیقاتی علاوه بر همکاری های داخلی با کشورهای خارجی نیز همکاری می کنیم که در سال آینده هم قرار است 2 کار تحقیقاتی با کشور فرانسه انجام دهیم و هدف عمده هم در کنترل سل و HIV است.
دکتر طبرسی همچنین درخصوص نقش جشنواره رازی درارتقای سطح دانش و توانایی افراد و فضای رقابتی این جشنواره، تشریح کرد: جشنواره علوم پزشکی رازی در علوم پزشکی شاید همتای جشنواره خوارزمی در وزارت علوم باشد و سالیان اخیر شاهد کیفی شدن این جشنواره بودیم که این نشانه بسیار خوبی می باشد و در واقع این جشنواره دنبال افرادی است که کارنامه پژوهشی آنها قابل قبول باشد. 
وی افزود: در این جشنواره ها با توجه به درخواست ریاست جمهوری و وزیر بهداشت باید دنبال تحقیقاتی باشیم که مشکلات و معضلات سلامت کشور را حل نماید. 
این استاد بیماری های عفونی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری درخاتمه با تقدیر از زحمات و حمایت های دکتر ولایتی ریاست مرکز به خاطر اطمینانی که به جوان ها داشتند و همچنین از تیم تحقیقاتی مرکز تحقیقات سل و بیماری های ریوی و تمامی اعضای هیات علمی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد که روزی برسد تا در سطح بین المللی با مراکز تحقیقاتی بزرگ دنیا رقابت نمائیم.
 


١٨:١٣ - شنبه ٣٠ دی ١٣٩٦    /    عدد : ٥٧١٤٢    /    تعداد نمایش : ٥٩٤