صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

اولویت های اجرایی دانشکده دندانپزشکی تبیین شد/ دکتر آقاجانی: کلینیک های ویژه برای خدمات تخصصی و فوق تخصصی فعال شوند

دکتر آقاجانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر ضیایی معاون آموزشی دانشگاه و دکتر شهرامی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه شنبه 21 بهمن ماه ضمن بازدید از دانشکده دندانپزشکی، در جلسه ای با اعضای هیأت علمی به تبیین اولویت های اجرایی این دانشکده پرداخت.
دکتر آقاجانی ضمن تبریک ایام مبارک پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، دانشکده دندانپزشکی را یکی از افتخارهای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دانست و افزود این دانشکده جایگاه ویژه ای دارد و اعتقاد داریم این جایگاه  باید تقویت گردد. 
وی افزود حرکت نو و جهش، نیاز به نگاه متفاوت دارد و خاطر نشان کرد که فعالیت مسئولان دانشکده در این مدت فوق العاده بوده اما برای انجام جهش بزرگ باید مقدمات آن را فراهم کنیم.
دکتر آقاجانی عقد قرارد داد با بیمه های درمانی و اخذ تعرفه دولتی، استفاده از پتانسیل های موجود در دانشکده از جمله فعال کردن دانشکده در ساعات بعد از ظهر و افزایش کارکرد در ارائه خدمات را از جمله اولویت های مهم اجرایی در دانشکده دندانپزشکی بر شمرد. وی همچنین با اشاره به نقش سازنده بخش خصوصی در توسعه خدمات، بر همکاری سازنده با این بخش تأکید کرد و فعال کردن کلینیک های ویژه و ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی در این مراکز را بخشی از برنامه های مهم دانشکده دانست.
رئیس دانشگاه در ادامه اظهار داشت: سیستم جامع ثبت اطلاعات در دانشکده دندانپزشکی به عنوان راهکاری برای ثبت خدمات اساتید، رزیدنتها و ارائه گزارش به آنها باید راه اندازی شود و این اطلاعات ثبت شده به لحاظ تشخیصی، درمانی، پژوهشی و تولید علم می تواند بسیار راهگشا باشد.
دکتر آقاجانی در ادامه از بازگشایی کلینیک دربند در هفته سلامت با هدف ارائه خدمات پزشکی و دندانپزشکی خبر داد. وی در خصوص استفاده از پتانسیلهای پژوهشکده دندانپزشکی در انجام پروژه های تولید محور، تهیه مدل اقتصادی برای دانشکده با در نظر گرفتن همه جوانب و توجه به زیرساخت های فنی نکاتی را بیان کرد. 
دکتر اقبال رئیس دانشکده دندانپزشکی نیز در این نشست اظهار داشت:در دانشکده تلاش شده است انتقال تجربه در مدیریت صورت گیرد و هم اکنون مدیران جوان و علاقمند در کنار مدیران با تجربه در هیئت رئیسه دانشکده در حال خدمت هستند و با تشکیل شورای معین به موازات شورای آموزشی دانشکده سعی شده این امر تحقق یابد. 
دکتر اقبال به ارائه توضیحات در خصوص مراحل و اقدامات انجام گرفته در دانشکده برای ایجاد زیر ساختها و راه اندازی نرم افزارهای مدیریت اطلاعات دندانپزشکی
(Dentistry Information System(DIS)) و مدیریت یکپارچه تصاویر رادیوگرافی و فتوگرافی بیماران  (PACS) منطبق با سیستم DIS در جهت ایجاد پرونده الکترونیکی بیماران و ثبت اطلاعات آنها، ثبت حضور و غیاب اساتید، رزیدنتها و... پرداخت. دکتر اقبال بهره وری نیروی انسانی متخصص در بخش های درمانی، ارتقاء تجهیزات و امکانات، تقویت نظارت بر کیفیت آموزش در بخش ها را در دانشکده ضروری دانست.
شایان ذکر است رئیس دانشگاه و هیأت همراه از قسمتهای مختلف دانشکده از جملهCSR ، بخشهای درمانی (جراحی دهان، فک وصورت، پریودانتیکس، رادیولوژی دهان، فک و صورت، بیماریهای دهان، فک وصورت، دندانپزشکی ترمیمی، اندودانتیکس)، فانتوم ، اتاق اساتید ، معاونت امور دانشجویی فرهنگی، سایت فرهنگی و پژوهشکده دندانپزشکی و... بازدید کردند و ضمن تبادل نظر با اساتید و دانشجویان در جریان مسائل و مشکلات و نحوه ارائه خدمات در دانشکده قرار گرفتند.  
 


١٧:٣٩ - دوشنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٦    /    عدد : ٥٨١٩٧    /    تعداد نمایش : ٩٨٠