صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، پیشتاز ثبت خدمات روزانه در سامانه سیب

دکتر شهنام عرشی معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اظهار داشت: خدمات ثبت شده توسط کاربران سامانه سیب حوزه معاونت امور بهداشتی، دانشگاه را در زمره دانشگاه‌های برتر کشور در راستای اجرای پرونده سلامت الکترونیک قرار داده است.
وی با اشاره به اینکه راه اندازی این سامانه و الکترونیکی شدن ثبت خدمات، دسترسی به اطلاعات مراجعین با دقت و سهولت بیشتری صورت می پذیرد، افزود: با نظارت و پایش مداوم و دقیق همکاران معاونت امور بهداشتی و مدیران و روسای مراکز و شبکه های بهداشت تحت پوشش از این سامانه، به موفقیت هایی قابل توجهی دست یافته ایم؛ به طوری‌که درصد پوشش پرونده های فعال در سال 96 نسبت به سال گذشته، 8 درصد رشد داشته است.
معاون امور بهداشتی دانشگاه ضمن تقدیر از زحمات همکاران حوزه بهداشت در اجرای این سامانه ادامه داد: معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با میانگین ثبت 190 هزار و 609 خدمت در روز به افتخار دانشگاه برتر در زمینه ثبت روزانه خدمات در سطح کشور دست یافته است.
دکتر عرشی عنوان کرد: پس از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به ترتیب دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران با میانگین ثبت خدمات روزانه 148 هزار و 962، شیراز 134 هزار و 618 و اصفهان 130 هزار و 496 رتبه های دوم تا چهارم را در ثبت خدمات به خود اختصاص داده اند.
دکتر عرشی در خصوص عملکرد معاونت امور بهداشتی در سامانه سیب از ابتدای سال تا 16 اسفند ماه سالجاری اظهار داشت: خدمات ثبت شده توسط کاربران سامانه سیب حوزه معاونت امور بهداشتی دانشگاه 33 میلیون و 397 هزار و 614 بوده و این ثبت خدمات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را در زمره دانشگاه‌های برتر کشور در راستای اجرای پرونده سلامت الکترونیک قرار داده است.
وی افزود: این تعداد از خدمات به 3 میلیون و 848 هزار و 598 مراجعه کننده در واحد های بهداشتی تحت پوشش معاونت امور بهداشتی ارائه و در سامانه یکپارچه بهداشت ثبت و به سرورهای وزارت بهداشت ارسال شده است. این خدمات توسط 4333 نقش شامل پزشک، مراقب سلامت، ماما، کارشناس بهداشت روان، کارشناس تغذیه، دندانپزشک و بهورز در 578 واحد بهداشتی به خدمت گیرندگان در گروه‌های سنی مختلف ارائه شده است.
دکتر عرشی در پایان از حمایتهای رییس دانشگاه و زحمات همکاران حوزه بهداشت در اجرا و پیشبرد موفقیت آمیز این برنامه قدردانی کرد.
 


١٤:٣٤ - يکشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ٥٩٣٨٢    /    تعداد نمایش : ٥٠٠