صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کاهش 63 درصدی مصدومیت منجر به بستری در مراسم چهارشنبه سوری امسال

دکتر هاشمی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه از مصدومیت 310 نفر بر اثر حوادث مربوط به مراسم شب گذشته در حوزه دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی خبر داد.

رئیس مرکز حوادث دانشگاه گفت: امسال 310 مصدوم به بیمارستان های تابعه دانشگاه به دلیل حوادث مربوط به این مراسم مراجعه کردند که از این تعداد 238 نفر اقا و 72 نفر خانم بودند.

دکتر هاشمی افزود: از 310 مصدوم مراجعه کننده به بیمارستان های تابعه 293 نفر به صورت سرپایی خدمات درمانی دریافت کردند، 14 نفر در اورژانس و بخش های بیمارستان تحت نظر بودند و 2 نفر در بخش های ویژه بستری شدند که آمار بستری شدگان نسبت به سال گذشته از 38 نفر به 14 رسیده است، که یک کاهش 64 درصدی را شاهد هستیم.

وی بیان کرد: طی مراسم شب گذشته در حوزه استحفاظی تحت پوشش دانشگاه، یک مورد فوتی گزارش شده است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث ادامه داد: از 310 نفر مصدوم، 91 مورد دچار سوختگی بدن، 93 مورد دچار آسیب دیدگی چشم و نواحی چشمی، 142 مورد آسیب دیدگی دست و پا و 37 مورد دچار آسیب دیدگی در نواحی سر و گردن شدند که در صورت نیاز به خدمات تخصصی با هماهنگی مرکز مدیریت حوادث به بیمارستان های معین اعزام شدند.

وی با بیان اینکه بیشتر مصدومین شب گذشته نوجوانان و جوانان بوده اند، افزود: امسال افراد زیر شش سال 17 مورد، از شش تا 18 سال 98 مورد، از 18 تا 29 سال 91 مورد، از 29 تا 60 سال 97 مورد و بالای 60 سال 7 مورد بوده است.

دکتر هاشمی خاطرنشان کرد: کاهش آمار بستری نشان گر افزایش آگاهی مردم نسبت به خطرات مواد محترقه است و امیدواریم در سال آینده با کاهش تعداد مصدومین سرپایی شاهد یک شب بدون حادثه باشیم. 

در خاتمه دکتر هاشمی از زحمات بی شائبه کادر درمانی بیمارستان ها و مراکز درمانی در شب گذشته تشکر و قدردانی کرد.


١١:٥١ - چهارشنبه ٢٣ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ٥٩٥٥١    /    تعداد نمایش : ٤٦٤