صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر آقاجانی: هرکدام از مدیران با تجربه، فرصتی برای دانشگاه به شمار می روند

دکتر محمد آقاجانی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در دیدار با مدیران ستادی دانشگاه، تیم مدیران را تیمی قدرتمند دانست و گفت: هر کدام از مدیران با تجربه، فرصتی برای دانشگاه به شمار می روند تا با تلاش آنها از امکانات و منابعی که در اختیار است، به خوبی استفاده شود.
وی با اشاره به اهمیت توجه به واقعیت های موجود، ادامه داد: افزایش بهره وری در حوزه منابع فیزیکی، انسانی و مالی برای خروج از وضعیت کنونی و پیشرفت در تمامی بخش‌های آموزشی، پژوهشی و دانشجویی کمک کننده خواهد بود. بکارگیری صحیح این امکانات می توانند موجب عملکردی موثر تر از عملکرد کنونی در بخش های مختلف شوند.
رییس دانشگاه افزود: همکاران حوزه معاونت درمان به کمک شاخص های کلیدی عملکرد، وضعیت کارکرد بیمارستان ها را بررسی و برای تمامی پرسنل کارنامه ای تهیه کردند تا عمق فعالیت ها روشن شود و در سال آینده شاهد جنب و جوش بیشتری در این حوزه باشیم. وی ابراز امیدواری کرد با نفوذ این سیستم در سایر بخش های دانشگاه شاهد افزایش همدلی و وحدت در میان مدیران و کارکنان باشیم.
رییس دانشگاه اصلاح فرآیندها را برای بهبود شرایط مالی موثر دانست و گفت: برخی از فرآیندها قابلیت تجمیع یا اتوماسیون دارند؛ این بدان معنی نیست که نیروها از کار بیکار شوند بلکه باید پتانسیل منابع انسانی صرف تولید و ارزش افزوده شود.
دکتر آقاجانی یکی از مهمترین عوامل پیشرفت را توجه به کارکنان و پیشنهادات آنها اعلام کرد و افزود: نظام IT پیشرفته و به روز در کاهش نارضایتی ذی نفعان داخلی و خارجی که شامل مردم و دانشجویان است، نقش موثری دارد و باید در این حوزه سرمایه گذاری شود.
وی در پایان با اشاره به اینکه انضباط اداری و مالی، دانشگاه را از رقبا جلو می‌اندازد، یادآور شد: حضور و فعالیت به موقع و صرفه جویی مالی موتور محرک دانشگاه خواهد بود. اگر امور توسط پرسنل به خوبی انجام شود و بهره وری و احساس مسئولیت افزایش یابد، فرهنگ رعایت انضباط در رده های بالاتر نیز گسترش پیدا می کند.
در ادامه این دیدار، دکتر ضیایی معاون آموزشی دانشگاه، مدیریت پرتلاش و حافظه سازمانی موجود را محصول 60 سال تجربه دانست و ادامه داد: تجربه موجود، بین نسلی است و باید آن را حفظ کرد، چراکه به راحتی به دست نمی آید.
وی از ایجاد دورنمایی بهتر در سال آینده توسط مدیران ابراز امیدواری کرد و افزود: عیار مدیریت و فعالیت هر فرد در روزهای سخت خودنمایی می کند.
دکتر ضیایی عنوان کرد: برنامه ارتقای سازمانی در دانشگاه باید در دستور کار قرار گیرد. از طرفی همبستگی بین مدیران و پرسنل باید افزایش یابد و جریان آزاد اندیشی ایجاد شود.
وی دانشگاه را سازمانی یادگیرنده و به نوعی موجودی زنده دانست و یادآور شد: این سازمان به کمک همبستگی و همکاری پرسنل، پیشرفت می کند.
دکتر زرقی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه نیز با حضور در این نشست، یکی از نقاط قوت دانشگاه را وجود مدیران با تدبیر و تلاشگر دانست و گفت: تاکنون مطالبات مدیران برای پیشرفت دانشگاه بوده است و این نشان می دهد بدنه مدیریتی درخواست تعالی سیستم را دارد.
در ادامه این مراسم دکتر کدخدازاده معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه، فرهنگ را مقدم بر آموزش و پژوهش دانست و ادامه داد: نقش دانشگاه در قبال جامعه در دو بعد خدمت رسانی به مردم و کشف و پرورش استعدادهایی که سرمایه مملکت هستند، تعریف می شود. امیدواریم با هماهنگ بودن، رفتار سازمانی و توجه به راهبردهای ریاست دانشگاه، در انجام تکالیفمان موفق باشیم.
در پایان، مدیران ستادی در بخش های درمان، بهداشت، فرهنگی و دانشجویی، آموزش و پژوهش ضمن تشکر از تلاش های ریاست دانشگاه برای رفع مشکلات و پرداخت مطالبات، بر تلاش خود در جهت توجه هر چه بیشتر به موضوع بین المللی سازی دانشگاه، حرکت به سمت دانشگاه های نسل سوم و توجه به انضباط اداری تأکید کردند.
برای مشاهده گزارش تصویری این دیدار اینجا را کلیک کنید.
 


١٩:٤٠ - شنبه ٢٦ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ٥٩٦٧٦    /    تعداد نمایش : ٤٠١