صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


>توسعه همکاری های بین المللی با حضور هیأت عالی رتبه مجارستانی در دانشگاه

توسعه همکاری های بین المللی با حضور هیأت عالی رتبه مجارستانی در دانشگاه

دکتر جوزف پالینکاش رییس اداره ملی تحقیق، توسعه و نوآوری نخست وزیری مجارستان، یانوش کواچ سفیر مجارستان درجمهوری اسلامی ایران وهیات همراه 22 اسفندماه از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بازدید و طی دیداری با دکتر پیوندی رئیس دانشگاه در زمینه توسعه همکاری های علمی گفتگو کردند. 
در این بازدید که باحضور رییس دانشگاه و معاونین امور بین الملل، تحقیقات وفناوری و غذا و داروی دانشگاه، رییس آزمایشگاه جامع تحقیقاتی، وابسته علمی و فناوری ایران در بوداپست و مسئولین دانشکده داروسازی انجام شد، ریاست دانشگاه ضمن خوش آمدگویی به هیات مجاری، توضیحاتی را درمورد فعالیت های دانشگاه ارایه کرد. 
درادامه دکتر پالینکاش به عنوان عالی ترین مقام تحقیقاتی و نوآوری کشور مجارستان به ارایه فعالیتهای علمی و فناوری مجارستان پرداخت که از آن جمله اختصاص بودجه 6000 میلیارد تومانی تحقیقاتی دولت مجارستان برای حمایت از طرحهای پژوهشی و فناوری است. 
دکتر افشین زرقی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه نیز در این دیدار به ارایه فعالیت های علمی و فناوری دانشگاه اشاره کرد و با تبیین جایگاه علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در رنکینگ های بین المللی، ظرفیت های پژوهشی دانشگاه را معرفی کرد. 
دکتر یزدان پناه وابسته علمی وفناوری در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بوداپست و عضو هیات علمی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز گزارشی درخصوص همکاری های علمی دانشگاه با موسسات و دانشگاه های مجارستان ارائه کرد. 
وی به عنوان مجری طرح انتقال فناوری روشهای آنالیز آلاینده ها در مواد غذایی، به امضای قرارداد همکاری بین اداره ملی سلامت زنجیره غذا (NEBIH ) وزارت کشاورزی مجارستان و مرکز تحقیقات سلامت غذای دانشگاه اشاره کرد و از اعزام گروه کارشناسی به مجارستان در اردیبهشت 96 خبر داد. 
دکتر یزدان پناه همچنن دعوت از ریاست دانشگاه دبرسن مجارستان برای بازدید از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مذاکره درخصوص همکاری های علمی، آموزشی و پژوهشی و استفاده از تجربه آن دانشگاه را برنامه آتی در راستای توسعه همکاری های بین المللی علمی در شبکه فارماپولیس دانست. این شبکه با همکاری دانشگاه دبرسن، دولت مجارستان و صنایع داروسازی مجارستان درحال توسعه داروهای جدید می باشد. 
معاون امور بین الملل دانشگاه، معاون غذا و داروی دانشگاه و رییس آزمایشگاه جامع تحقیقاتی نیز در این دیدار ضمن معرفی ظرفیت های علمی و پژوهشی دانشگاه بر آمادگی همکاری متقابل تأکید کردند. 
بازدید از آزمایشگاه های جامع تحقیقاتی دانشگاه و آخرین دستاوردهای علمی وتحقیقاتی برنامه بعدی هیأت مجارستانی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بود. 
شایان ذکر است دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اخیرا با ایجاد شبکه علمی توسعه دارو و سلامت غذا، علاقمند به استفاده از تجربه فارماپولیس مجارستان برای توسعه این شبکه می باشد.