صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


>پیام تسلیت و همدردی روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی درپی درگذشت دکتر افشین یداللهی

پیام تسلیت و همدردی روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی درپی درگذشت دکتر افشین یداللهی

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی درگذشت دکتر افشین یداللهی، شاعر و پزشک توانمند این دانشگاه را به جامعه پزشکی، ادبی و خانواده او تسلیت گفت. 
متن پیام تسلیت به این شرح است: 
بشر الصابرین الذین اذا اصابتهم مصیبه قالو انا لله و انا الیه راجعون
رحلت پزشک، شاعر و ترانه سرای محبوب کشورمان مرحوم دکتر افشین یداللهی را که موجبات حزن و اندوه جامعه ادبی بویژه دوست‌داران وی را فراهم آورد تسلیت عرض می نمائیم و از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت و مغفرت واسعه و برای خانواده محترم صبوری و شکیبایی مسئلت داریم. بی شک او که با علم و احساس خود، صادقانه به مردم خدمت کرد، همنشین بندگان محبوب خدا خواهد شد. خداوند قرین رحمتش فرماید. 
دکتر افشین یداللهی بامداد چهارشنبه، ۲۵ اسفندماه در سن ۴۸سالگی و در یک سانحه تصادف از دنیا رفت. 
آیین تشییع پیکر دکتر افشین یداللهی ترانه سرای ایرانی صبح جمعه با حضور شماری از دوستاران فرهنگ و هنر ایران و نیز شمار فراوانی از چهره های فرهنگی و هنری در تالار وحدت تهران برگزار شد. 
در این مراسم که با حضور انبوه مشتاقان زنده یاد یداللهی برگزار شد، دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام دعایی مدیر مسوول روزنامه اطلاعات، دکتر پیوندی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و رئیس نظام پزشکی تهران بزرگ، هنرمندانی چون خشایار اعتمادی، حمید حامی، علیرضا قربانی، حمیدرضا نوربخش، محمدمهدی بورنگی، داود گنجه ای، محمدرضا فروتن، حسن فتحی، محمدرضا ورزی، فاضل نظری، فردین خلعتبری و جمعی از مردم علاقه مند به مرحوم دکتر یداللهی حضور داشتند. 
دکتر افشین یداللهی ترانه‌ سرا در سن 48 سالگی و در پی سانحه تصادف رانندگی در مسیر هشتگرد در 25 اسفند ماه درگذشت. 
دکتر یداللهی متولد 21 دی‌ ماه 1347 در اصفهان و بزرگ‌ شده تهران، پزشک متخصص اعصاب و روان و از ترانه‌ سرایان معروف بود. وی که از جمله فارغ التحصیلان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به شمار می رفت، برای مدت کوتاهی نیز در این دانشگاه مشغول به کار بود. 
او برای تیتراژ بسیاری از سریال‌های تلویزیونی ترانه‌هایی سروده و از جمله آثارش در این زمینه ترانه‌های سریال‌های شب آفتابی، غریبانه، شب دهم، میوه ممنوعه، مدار صفر درجه و معمای شاه است. 
کتاب‌های «روزشمار یک عشق»، «امشب کنار غزل‌های من بخواب»، «جنون منطقی»،  «حرف‌هایی که باید می‌گفتم و. . . تو باید می‌شنیدی» و «مشتری میکده‌ای بسته» از این ترانه‌سرا به جا مانده است.