صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


>برنامه های اجرایی هفته سلامت شبکه بهداشت شمیرانات بررسی شد

برنامه های اجرایی هفته سلامت شبکه بهداشت شمیرانات بررسی شد

 نشست برنامه ریزی برنامه های هفته سلامت، باحضور تمامی کارشناسان مسئول ستادی 23 فروردین ماه در شبکه بهداشت شمیرانات تشکیل شد. 
درابتدای جلسه دکتر ناصری نیا ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت علی (ع)،گرامیداشت روز دندانپزشکی و هفته سلامت؛ درمورد اهمیت هفته سلامت و جایگاه سلامت روان در سلامتی جامعه مطالبی را بیان کرد. وی در ادامه بر همکاری تمامی واحدها با واحد آموزش و ارتقای سلامت همکاری کرده و تامین نیروهای متخصص در غرفه های نمایشگاه مذکور، تاکید کرد. لازم به ذکر است در ادامه نشست مواردی ذیل جهت اجرا مصوب شد.
روز1/2/96 با شروع هفته سلامت، یک برنامه راهپیمایی با مشارکت شهرداری منطقه یک در بوستان یاس در اتوبان بابایی برگزار خواهد شد همچنین چهار ایستگاه سلامت با عناوین پزشک، مشاوره تغذیه، مشاوره بهداشت روان و معاینه خطرسنجی برپا می شود که مقرر شد نیروهای هر چهار ایستگاه با همکاری واحدهای مرتبط تامین شود.( همکاران نیز می توانند در راهپیمایی فوق شرکت نمایند). 
روز2/2/96 راهپیمایی از میدان شهریاری تا دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از ساعت 7.30 تا 9.30 برگزار می شود. ( همکاران نیز می توانند در راهپیمایی فوق شرکت نمایند). با توجه به برپایی غرفه سلامت مقرر شد سه نیروی معاینه خطرسنجی، مشاوره روانشناسی همراه با غربالگری، مشاوره تغذیه توسط واحدهای مرتبط تامین شود. همچنین در همین روز همایشی با عنوان سلامت در منطقه اتوبان بابایی توسط امنیت کشور با حضور300 پرسنل برگزار می شود. غرفه معاینه خطر سنجی نیز در روز فوق تشکیل می شود.
روز 3/2/96 در شهرداری منطقه یک همایشی با عنوان شعار هفته سلامت تشکیل می شود که مقررشد تامین محتوای آن به عهده  واحد پیشگیری از بیماریها باشد.
گفتنی است به علت برپایی نمایشگاه از تاریخ 7-1 اردیبهشت ماه از ساعت 4 الی 9 در پارک قیطریه، تمامی  واحدهای ستادی به منظور ارایه و معرفی خدمات سلامت موظفند با برپایی غرفه در این نمایشگاه هر غرفه را مزین به شعارهای بهداشتی و بنر نمایند.