صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


اختتامیه المپیاد علمی دانشجویان با حضور وزیر بهداشت/ دکتر آقاجانی: میزبانی المپیاد، افتخار بزرگی است

اختتامیه المپیاد علمی دانشجویان با حضور وزیر بهداشت/ دکتر آقاجانی: میزبانی المپیاد، افتخار بزرگی است

مرحله پایانی نهمین دوره المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور که از هفدهم شهریورماه در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آغاز شده است، امروز (چهارشنبه) با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان می‌دهد.
نهمین دوره المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی که با هدف تلاش در جهت جنبش نرم‌افزاری و رسیدن به چشم انداز 20 ساله، شناسایی افراد مستعد علمی، ترغیب و تشویق افراد مستعد علمی، جهت دهی به فعالیتهای علمی فوق برنامه، ایجاد روحیه و نشاط علمی و تبادل فرهنگی بین دانشگاهی است از آبان 95 کلید خورده است، امروز (چهارشنبه) با برگزاری آیین اختتامیه و معرفی برگزیدگان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پایان می یابد.
دکتر محمد آقا جانی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حاشیه برگزاری نهمین دوره المپیاد علمی دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور، به خبرنگار ستاد برگزاری این المپیاد گفت: ما در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افتخار این را داریم که میزبان المپیاد باشیم و شرایط مناسب برای برگزاری هر چه بهتر این برنامه بزرگ را فراهم کنیم. همکاران ما در دانشگاه، هم در زمینه آموزش و هم زمینه توسعه تلاش کردند که شرایط دانشجویان شرکت کننده را برای حضور پر قدرت در المپیاد را فراهم کنند.
وی افزود: برای نیاز های رفاهی شرکت کننده ها، از جمله اسکان، تغذیه، اینترنت و ... برنامه ریزی مدونی در نظر گرفته شده است که امیدواریم در طول اجرای طرح ها رضایت دانشجویان را شاهد باشیم. اگر هم دانشجویان شاهد نقایص اجرایی و علمی بودند، از آن ها می خواهیم که انتقادات خود را به مسئولان دانشگاه انتقال دهند که در دوره های آتی بتوانیم در صدد رفع آن تلاش کنیم. 
دکتر آقاجانی ضمن تشکر از مسئولان اجرایی نهمین دوره المپیاد دانشگاه های پزشکی اظهار کرد: با توجه به صحبت دانشجویان و رضایت نسبیشان مشخص می شود که به لطف خدا در مسیر پیشرفت هستیم و به نوعی نسبت به دوره های قبل شاهد نقایص کمتری هستیم.
وی در خصوص پروژه های همزمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بیان کرد: در این روز ها دانشگاه، مجری برگزاری امتحانات برد تخصصی و فوق تخصصی، جشنواره نشریات دانشجویی و المپیاد دانشجویان علوم پزشکی کشور است. از این رو به مقصد رساندن هر سه پروژه کار بسیار دشواری است. هدف ما از برگزاری همه این ها و همکاری با نهاد ها و سازمان ها و وزارتخانه های مختلف از جمله وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کمک به پیشرفت علم و بالا بردن کیفیت پژوهش های علمی در کشور است.
رئیس دانشگاه شهید بهشتی در خصوص محتوای آزمون های المپیاد تصریح کرد: در سیاست گذاری حوزه سلامت در حیطه ارائه خدمات بهداشتی، بحث گاید لاین نویسی، مشارکت های دولتی و خصوصی که تمامی این موارد، نیاز های حوزه سلامت است را مورد هدف قرار داده است. المپیاد امسال هم برپایه ی همین موارد طراحی شده است.