صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

سامانه هوشمند جامع فعالیت های جهادی راه اندازی می شود

اولین جلسه ستاد اردوهای جهادی دانشگاه با حضور دکتر تاج فرد مشاور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و دبیر ستاد مرکزی فعالیت های جهادی دانشگاهیان، دکتر کدخدازاده معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه و اعضای این ستاد، 15بهمن ماه در دفتر معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه برگزار شد.
در این جلسه دکتر کدخدازاده از نقش پر رنگ و فعالیت های جهادی بسیج دانشجویی و بسیج جامعه پزشکی در برگزاری اردوهای جهادی تقدیر کرد و بر لزوم حضور بیش از پیش اساتید، کارکنان و دانشجویان برپایه نیازسنجی های منطقه ای و خدمات موردنیاز تاکید کرد.
در ادامه دکتر تاج فرد ضمن مروری بر روند تشکیل ستاد فعالیت های جهادی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور و تشکر از حرکت های جهادی مجموعه بسیج در دانشگاه های علوم پزشکی،گفت: فعالیت های جهادی قصد محدود کردن هیچ گروه جهادی را ندارد و هدف آن جذب حداکثری جهادگران دانشگاهی است. وی همچنین بر برگزاری اردوهای ویژه عرصه سلامت و تشکیل کانون های تخصصی فعالیت های جهادی بویژه در حوزه های دندانپزشکی، چشم پزشکی و ... تاکید نمود.
مشاور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت درخاتمه از راه اندازی سامانه هوشمند جامع فعالیت های جهادی و برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی در آینده ای نزدیک خبر داد.
در ادامه حبیبی نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه گزارشی از برگزاری اردوها و فعالیت های جهادی بسیج دانشجویی در سال جاری و فعالیت های آتی این تشکل ارایه کرد. زین الدینی نماینده کانون جهادی دانشگاه نیز به اهمیت پرداختن به مسایل اجتماعی درکنار پرداختن به مسایل خدمات بهداشتی و درمانی در این مسیر تاکید کرد. 
مرادی فراهانی نماینده معاونت بهداشتی با اشاره به وجود مناطق محروم در سطح استان تهران، نتیجه استفاده از متخصصین را ضامن بهره وری بالاتر دانست. پیرانی دبیر کانون هلال احمر دانشگاه نیز عدم مستند سازی حرفه ای را از نقاط ضعف برنامه های جهادی دانست و به لزوم پرداختن به چالش های فرهنگی در زمان برگزاری اردوهای جهادی اشاره کرد. همچنین نظری دبیرمرکزی شورای هماهنگی کانون های دانشگاه بر ضرورت تجمیع فعالیت های فردی وگروه های کوچک دانشجویی در ستاد اردوهای جهادی اشاره کرد.
درپایان این جلسه صالحی قائم مقام ستاد مرکزی فعالیت های جهادی درخصوص مستند سازی فعالیت های جهادی در دانشگاه های علوم پزشکی کل کشور، مطالب و راهکارهایی ارایه کرد.
 


٢٠:٥٧ - شنبه ٢١ بهمن ١٣٩٦    /    عدد : ٥٨١٠٣    /    تعداد نمایش : ٤٧٢