صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

بهورزان و مربیان نمونه کشوری تقدیر شدند

"همایش کشوری بهورزان ومربیان نمونه"، 15 اسفندماه در مشهد مقدس برگزار شد و در این مراسم از دوتن از همکاران دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تقدیر به عمل آمد.

در این مراسم از دوتن از همکاران" کلثوم دامک"مربی مرکز آموزش بهورزی ورامین و "خسرو آقا رضائی"بهورز خانه بهداشت سیمین دشت از شبکه بهداشت و درمان فیروزکوه، به عنوان مربی و بهورز نمونه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تقدیر به عمل آمد.

معاون بهداشتی و قائم مقام معاونت بهداشت وزارت بهداشت در این همایش کشوری مطالبی را درخصوص نقش بهورز در سلامت جامعه بیان کردند.  

دکتر رئیسی معاون بهداشتی وزارت بهداشت اظهار داشت: امروزه یکی از نیازهای حوزه سلامت و یکی از تغییراتی که باید ارائه دهیم این است که سلامت را اجتماعی و جامعه را درگیر آن کنیم و نسبت به آن آگاه باشیم.

وی افزود: همه ارگان‌ها و مسئولان باید وارد این حوزه شده و کمک کنند، امروزه بحث عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت بحث بسیار مهمی است.

معاون بهداشتی وزارت بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: برای حفظ و ارتقای جایگاه آموزشگاه‌های بهورزی رایزنی های خوبی برای تبدیل شدن این مراکز به مراکز اصلی تربیت و ارتقای کسانی که در شبکه فعالیت می کنند، از جمله بهورزان و مراقبان سلامت انجام شده است.

وی در پایان از تلاش ها و نقش آفرینی های ویژه بهورزان در حوزه سلامت کشور، تقدیر کرد.

 


١٠:٥٥ - سه شنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ٥٩٤٩٤    /    تعداد نمایش : ٣٢٨