صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


آغاز احداث مرکز جامع سرطان تیپ3 برای ارایه پیشرفته ترین خدمات درمان سرطان با حضور وزیر بهداشت

آغاز احداث مرکز جامع سرطان تیپ3 برای ارایه پیشرفته ترین خدمات درمان سرطان با حضور وزیر بهداشت

عملیات احداث بیمارستان تیپ3 سرطان با حضور وزیر بهداشت، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آغاز شد. وزیر بهداشت همچنین بخش های تخصصی بیمارستان امام حسین(ع) را نیز افتتاح کرد. 
دکتر سید حسن هاشمی ظهر امروز 23 اسفندماه در حاشیه آغاز عملیات اجرایی بیمارستان تیپ 3 سرطان که با مشارکت بنیاد برکت در بیمارستان امام حسین(ع) ساخته خواهد شد گفت: 38 مرکز سطح دو با ارائه خدمات رادیوتراپی توسط بخش خصوصی و 14 مرکز جامع خدمات سطح 3 سرطان نیز در کشور ساخته می شوند. 
وزیر بهداشت با بیان اینکه بیمارستان تیپ 3 سرطان توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ساخته می شود، گفت: در این مرکز، جامع ترین خدمات سرطان به بیماران ارائه می شود که با زیربنای 21 هزار متر مربع با ظزفیت حدود 200 تخت بیمارستانی در مدت زمان دو سال ساخته خواهد شد. 
دکتر هاشمی خاطرنشان کرد: امیدواریم بیمارستان برکت امام حسین(ع) بتواند خدمات مناسبی را به بیماران و به ویژه نیازمندان ارائه کند و علاوه بر این، 12 مرکز جامع خدمات سرطان تیپ 3 در سراسر کشور ساخته می شود. 
وزیر بهداشت با اشاره به ارائه خدمات شیمی درمانی در مراکز تیپ یک سرطان، اظهار داشت: در 50 درصد از سرطانها، باید علاوه بر شیمی درمانی، درمان مکمل رادیوتراپی نیز انجام شود بنابراین در مراکز سطح 2 سرطان، خدمات شیمی درمانی و رادیوتراپی ارائه می شود اما در مراکز سطح 3، پیشرفته ترین اقدامات و درمان ها مانند شیمی درمانی، رادیوتراپی، پت اسکن، پزشکی هسته ای، جراحی، بستری و. . برای بیماران انجام می شود. 
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره)‌ نیز در این مراسم ازساخت دو مرکز جامع سرطان درشرق وغرب تهران خبرداد وگفت: این بنیاد تاکنون هزینه داروی50 هزاربیمارمبتلا به سرطان را پرداخت کرده و با تولید داروهای درمان سرطان در کشور135 میلیارد تومان ازهزینه این بیماران را کم کرده است.
محمد مخبر روز دوشنبه درمراسم کلنگ زنی مرکزجامع سرطان بیمارستان امام حسین(ع) به نام بیمارستان برکت امام حسین(ع) که با حضور وزیر بهداشت برگزارشد، با تشریح اقدامات بنیاد برکت برای کمک به بیماران مبتلا به سرطان، افزود: بخش اول اقدامات بنیاد برکت برای افراد مبتلا به سرطان حمایت مالی از این بیماران است که بر این اساس درسال گذشته، هزینه‌ نسخه و درمان بیش از50 هزار بیمار مبتلا به سرطان را در سراسر کشور پرداخت کردیم. 
مخبرافزود: بخش دوم حمایت‌های بنیاد برکت فعالیت‌هایی در زمینه داروسازی است. با اقدامات گسترده‌ای که گروه دارویی برکت انجام داده، تولید بسیاری از داروهای گران قیمت و پیشرفته سرطان که پیش از این به قیمت‌های بسیار بالا به بیماران فروخته می‌شد، توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) بومی شده است. برهمین اساس، بیماران مبتلا به سرطان، درسه سال گذشته درمجموع نزدیک به 135 میلیارد تومان کمتر پول دارو پرداخته کرده‌اند. 
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره)، ساخت دو مرکز فوق پیشرفته درمان سرطان را از دیگر اقدامات حمایتی این ستاد برای بیماران مبتلا به سرطان برشمرد و گفت: براساس تفاهمنامه ‌ای که شهریور امسال با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منعقد کردیم، برای ساخت دو مرکز فوق تخصصی سطح سه سرطان تعهد دادیم که امروز عملیات ساخت یکی از این بیمارستان‌ها آغاز شد. 
به گفته مخبرمرکز فوق تخصصی سرطان برکت امام حسین(ع) در10 طبقه و در زمینی به مساحت 21 هزار متر مربع ساخته می‌شود. زمان ساخت این بیمارستان دو سال تخمین زده شده و برای ساخت آن قرار است حدود 200 میلیارد تومان توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) هزینه شود. 
این بیمارستان از بالاترین سطح تجهیزات تشخیصی و درمان برخوردارخواهد بود و تکمیل‌ کننده‌ مراکز سطح یک و دوی سرطان خواهد بود. بیمارستان برکت امام حسین 5 اتاق عمل خواهد داشت و شش دستگاه شتاب ‌دهنده برای آن‌ها طراحی شده است. مرکز 120 تخت‌خوابیِ فوق‌تخصصی سرطان برکت امام حسین(ع) توسط بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ساخته و تجهیز می‌شود و بهره‌برداری از آن بر عهده دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خواهد بود.