صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


دکتر لاریجانی: در المپیادهای علمی به دنبال ارتقاء کمال دانشجویان هستیم

دکتر لاریجانی: در المپیادهای علمی به دنبال ارتقاء کمال دانشجویان هستیم

معاون آموزشی وزارت بهداشت: حدود 450 دانشجو از دانشگاه های پزشکی سراسر کشور در 5 حیطه ی آموزش پزشکی، استدلال بالینی، مدیریت نظام سلامت، علوم پایه و فلسفه پزشکی در نهمین دوره المپیاد علمی دانشجویان شرکت کردند.
دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت در خصوص کیفیت برگزاری المپیاد پزشکی گفت: هر سال بهتر از سال گذشته هستيم و در راه ارتقاى كيفيت قدم برميداريم. البته نقاط ضعفى وجود داشت كه تلاش كرديم، در صدد رفع آن ها اقدام كنيم. خوشبختانه هرسال المپياد ها با شور و اشتياق فراوان دانشجويان برگزار مى شود و اعتراض و نارضايتى كمى را از سوی آن ها شاهد بوديم.
معاون آموزشی وزارت بهداشت در خصوص اهداف این المپیاد بیان کرد: يكى از اهدافى كه در اين المپياد دنبال مي شود، توجه به موضوعاتى است كه باعث ارتقاى كمال دانشجويان می شود و تعامل آن ها را با مردم بهتر مى كند. براى مثال، در حوزه پزشكى، توجه فراوان به دروس و تخصصى شدن آن  باعث شده، دانشجویان، اساتید و حتی خود ما از برخى مسائل ضرورى غافل بمانيم. توجه به مهارت هاى ارتباطى، اخلاق پزشكى، شيوه هاى آموزشى از نگاه كلى و فلسفه پزشكى از جمله نكاتى است كه در بسيارى از مواقع مورد غفلت واقع مى شود.
وی در خصوص برنامه های وزارت بهداشت برای استفاده از استعداد های درخشان این المپیاد اظهار کرد: مبحث دانشجویان استعداد درخشان چارچوبى در وزارت بهداشت دارد كه قدم هايى را در راستاى تحقق اهداف آن چارچوب برداشته ايم؛ براى مثال توجه به طرح هاى اين دانشجويان، تسهيل كسب مدرك تخصصى آن ها در مراتب عالى آموزشى، تشكيل كميته در دانشگاه ها براى تغيير رشته و حتى ایجاد کمیته رسیدگی به انتقاد ها و پيشنهاد هاى دانشجويان، از جمله برنامه های وزارتخانه برای استعداد های درخشان است.
این المپیاد 19 تا 22 شهریور به میزبانی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه  شهید بهشتی برگزار شد و اختتامیه آن چهارشنبه 22 شهریور ماه با حضور وزیر بهداشت برگزار می شود.