صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

توجه به موضوع ایمنی غذا در بحران ها یک ضرورت است

کارگاه علمی "مدیریت تغذیه در بحران" ویژه دانشجویان مقطع دکترای سلامت در حوادث و بلایا، روز سه شنبه هفتم آذرماه در دانشکده سلامت، ایمنی و محیط زیست دانشگاه برگزار شد.
در این کارگاه که به همت دکتر خانی جزنی مدیر گروه سلامت در حوادث و بلایا و با همکاری دکتر جهانگیری و دکتر سهرابی زاده برگزار شد؛ دکتر مینا مینایی مدیر برنامه های بهبود تغذیه کودکان وزارت بهداشت و فرزانه صادقی قطب آبادی مدیر گروه بحران و امنیت غذایی دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان مدرس حضور داشتند.
در ابتدا دکتر جهانگیری رئیس دانشکده سلامت، ایمنی و محیط زیست به اهمیت و نقش تغذیه در شرایط اضطراری و بحران پرداخت. در ادامه دکتر مینایی با تاکید بر نیازهای تغذیه ای گروه های آسیب پذیر و کمبود تغذیه ای شایع در بحران ها، مداخلات پیشنهادی در بحران را مورد بحث و بررسی قرار داد.
"صادقی" مدرس بعدی به بیان اصول تغذیه در بحران، تنظیم برنامه غذایی و موضوع ایمنی غذا در بحران ها پرداخته و کارکرد های اختصاصی تغذیه در بلایا و فوریت ها براساس EOP را بیان نمود. در پایان نیز مدیر گروه سلامت در حوادث و بلایا نکاتی را در خصوص تغذیه در بحران را متذکر شد. 
گفتنی است کارگاه با مذکور با برپایی جلسه پرسش و پاسخ و بحث و تبادل نظر پیرامون مسایل یاد شده خاتمه یافت. 
 


١٥:٠٧ - دوشنبه ١٣ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ٥٥٠٨٦    /    تعداد نمایش : ٦١٨