صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

ارايه خدمات تخصصي طب فیزیکی و توانبخشی در بيمارستان مسيح دانشوري

طب فیزیكی و توانبخشی یكی از رشته های پزشكی تخصصی بالینی است كه به ارزیابی، تشخیص، درمان، پیشگیری و ارائه روش های توانبخشی جهت افراد دارای ناتوانی و معلولیت فیزیكی و شناختی درتمام سنین می پردازد. ازآنجائیکه بیمارستان دکتر مسیح دانشوری تنها بیمارستان دولتی در این محدوده است که به ارائه خدمات فیزیوتراپی به بیماران می پردازد، دکتر علی پناهی مسئول فنی و مسئول واحد فیزیوتراپی خدمات این بخش را تشریح کرد.
دكتر علی پناهی درخصوص طب فیزیكی و توانبخشی"Physical Medicine and Rehabilitation" گفت: این رشته یكی از رشته های پزشكی تخصصی بالینی است كه به ارزیابی، تشخیص، درمان، پیشگیری و ارائه روشهای توان بخشی جهت افراد دارای ناتوانی و معلولیت فیزیكی و شناختی درتمام سنین می پردازد. رشته طب فیزیكی و توان بخشی بصورت مختصر «فیزیاتری» و متخصصین این رشته «فیزیاتریست» نام دارند.
این مسئول فنی و مسئول واحد فیزیوتراپی افزود: متخصص این رشته قادر به تشخیص، درمان و ارائه روش های توانبخشی برای بیماریها و ناتوانی های عصبی، اسكلتی عضلانی، قلبی ریوی و سایر سیستم ها و اداره طولانی مدت بیماران معلول است. همچنین مدیریت و هدایت تیم های توانبخشی چندرشته ای برای ایجاد حداكثر بهبود عملكرد فیزیكی، روانی، اجتماعی و شغلی در افرادی كه توانایی آنها در اثر بیماری، تروما، نقص های مادرزادی یا درد محدود شده است، برعهده متخصص این رشته می باشد.
این متخصص طب فیزیکی و توانبخشی گفت: در بیمارستان دکتر مسیح دانشوری كلينیك تخصصي طب فیزیکی و توانبخشی دایر می باشد که با استفاده از روش های طب الكترودیاگنوز، تزریق های تشخیصی و درمانی، روش های دارویی و فیزیكی (ورزش های درمانی، استفاده از مدالیته ها، طب مانیپولاسیون) به تشخیص، درمان و تجویز روش های توانبخشی در بیماران دچار وضعیت های دردناك و شرایط محدود كننده عملكرد و ناتوان كننده پرداخته و بر جلوگیری از عوارض ناشی از معلولیت ها تاکید می شود.
درادامه مهدی زینلی سرپرست پاراکلینیک مرکز تصریح کرد: كلينیك تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی روزهای دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 9 تا 12 و درمانگاه تخصصی طب فیزیکی و فیزیوتراپی روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 8 تا 14 در محل درمانگاه های بیمارستان دکتر مسیح دانشوری آماده پذیرش مراجعان می باشد.
وی درخاتمه با بیان اینکه درمانگاه فیزیوتراپی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری نه تنها به بیماران بستری ارائه خدمت می کند، بلکه بیماران سرپایی را نیز پذیرش می نماید، افزود: بیمارستان دکتر مسیح دانشوری تنها بیمارستان دولتی در این محدوده است که به ارائه خدمات فیزیوتراپی به بیماران می پردازد. 
 


١٩:٠٥ - دوشنبه ١٨ دی ١٣٩٦    /    عدد : ٥٦٦٦٠    /    تعداد نمایش : ٩٩٣