صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

الگوی تغذیه خود را تغییر دهید/ چاقی یا سلامتی، انتخاب با شماست»

با توجه به ضرورت فرهنگ سازی و اصلاح الگوی غذایی مردم در کشور که نقش اساسی درکاهش بار بیماری های غیر واگیر دارد، اجرای برنامه بسیج آموزش همگانی تغذیه درقالب برنامه ارتقای فرهنگ و سواد تغذیه ای جامعه همه ساله به مدت یک هفته برگزار می شود. دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شعار سال 96 بسیج ملی تغذیه سالم را « چاقی یا سلامتی، انتخاب با شماست » اعلام کرد.
به همین مناسبت واحد آموزش همگانی و واحد تغذیه بیمارستان دکتر مسیح دانشوری دو برنامه آموزشی را در بیمارستان برگزار کرد. گردآفرید مرادیان مسئول آموزش همگانی در این خصوص گفت: در اولین برنامه آموزش که در درمانگاه بیمارستان برای مراجعین به درمانگاه برگزار شد، دکتر منصور رضایی دكتراي تخصصي علوم تغذيه و رژيم درماني و عضو هیات علمي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي ضرورت تنوع، تازه خوری، تحرک و فعالیت بدنی، تعاملات خانوادگی، عادات غلط تغذیه و تامین مواد غذایی سالم و ایمن و همچنین نکاتی درباره سبک تغذیه درست و سفره سالم را توضیح داد که با استقبال و سوالات متعدد مراجعین به درمانگاه مواجه شد و پاسخ های مقتضی داده شد.
دومین برنامه شامل آموزش به کودکان مهدکودک بیمارستان بود. در این برنامه آموزشی، نقش گروههای مواد غذایی در رشد کودکان به روشی ساده و اصولی برای کودکان توسط دکتر رضایی آموزش داده شد و در پایان از کودکان درخواست شد تا آموزش ها را در قالب نقاشی ارائه دهند.
 


١٩:١٤ - دوشنبه ١٨ دی ١٣٩٦    /    عدد : ٥٦٦٦٢    /    تعداد نمایش : ٤٨٧