صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دستاوردهای نوین داروسازی با حضور متخصصان بین المللی بررسی شد

اولین کنگره بین المللی داروسازی نوین به همت مرکز تحقیقات علوم دارویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از 18 تا 21 بهمن ماه در سالن همایش رازی برگزار شد. 
در این همایش سه روزه علاوه بر ارائه سخنرانی و‌ پوستر نتایج تحقیقات ارائه شده از سوی دانشجویان و پژوهشگران دانشگاهی، پنل های تخصصی دانشجویی با حضور نمایندگان سازمان غذا و دارو، سندیکای تولید کنندگان دارو، وارد کنندگان و توزیع کنندگان دارو، انجمن های علمی دارویی کشور و داروسازان برگزار شد. 
بیش از ۱۷۰۰ نفر در این کنگره ثبت نام کردند و تعداد زیادی از شرکت های دارویی و سلامت کشور نیز با ارایه غرفه محصولات و برنامه های خود در معرض نمایش گذاشتند.
 در این گردهمایی علاوه بر حضور کلیه دست اندرکاران علوم دارویی، نماینده ی انجمن بین المللی داروسازان، رئیس دانشکده داروسازی قزاقستان، رئیس گروه اقتصاد دارویی مسکو و نماینده دانشجویان تخصصی داروسازی دانشگاه آلماتی قزاقستان نیز شرکت دارند. 
در روز افتتاحیه این کنگره دکتر مهرداد فیضی سرپرست معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به نمایندگی از ریاست دانشگاه در محل مراسم حضور یافته و ضمن بیان خیر مقدم به میهمانان کنگره، گزارشی از اهمیت استفاده از آخرین دستاوردهای روز داروسازی را ارائه کرد.
دکتر وطن پور رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موارد مهمی درخصوص یافته های نوین در داروسازی ارائه کرد. همچنین دکتر حسینی شیرازی رئیس مرکز تحقیقات علوم دارویی نیز  با توضیح ابعاد مختلف، این کنگره را نوآوری و ابتکاری در اجرای همایش های علوم دارویی برشمرد که برگزاری آن به صورت سالانه تداوم خواهد داشت.
 در این مراسم میهمانانی از کشورهای انگلستان، روسیه، قزاقستان و استرالیا نیز حضور داشتند.
 


١٣:٤٤ - شنبه ٢١ بهمن ١٣٩٦    /    عدد : ٥٨٠٧٩    /    تعداد نمایش : ٤٨٧