صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


>نهمین جشنواره علوم و صنایع غذایی / واحدهای برتر صنعت غذایی معرفی شدند

نهمین جشنواره علوم و صنایع غذایی / واحدهای برتر صنعت غذایی معرفی شدند

نهمین جشنواره علوم و صنایع غذایی و هشتمین جشنواره شهاب (R&D های برتر صنعت غذا ) هشتم اسفندماه باحضور مسوولان، دانشگاهیان و جمع کثیری از مدیران و صاحبان صنعت غذای کشور درتالار امام رضا (ع) انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور، برگزار شد. 
این جشنواره باهدف بررسی مسایل و مشکلات صنعت غذا وتجلیل از مقام پیشکسوتان عرصه علم و صنعت، دانشگاهیان، بازنشستگان وزارتخانه‌ها و معرفی پیشگامان و همچنین واحدهای برتر صنعت غذایی که دارای نقطه قوت در حوزه تحقیق و توسعه (R&D) برگزار شد. 
دکتر هدایت حسینی رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور در این جشنواره آمادگی خود را جهت همکاری در حوزه صنعت در راستای ارتقای سلامتی اعلام کرد. وی افزود: حوزه تحقیقات و بومی سازی و نهادیه کردن تکنولوژی و دانش فنی در کشور یکی از نکات مهم است به همین خاطر انستیتو تغذیه آمادگی خود را جهت همکاری با افرادی که در صنعت غذایی کشور که صنعت عظیمی است، اعلام می نماید. 
رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور در ادامه خاطرنشان کرد: در راستای محورها و سیاست های وزارت بهداشت مانند کاهش مقدار نمک، کاهش مقدار شکر، کاهش مقدار چربی و اسیدهای چرب ترانس و اشباع؛  پروژه های خوبی انجام شده که ضمن حفظ سلامتی، ارزیابی حسی و ویژگی حسی و ظاهری مواد غذایی نیز زیاد تغییر نکند و صنعت غذا به دستاوردهای خود برسد. 
همچنین در پایان مراسم نیز جوایزی به اساتید برگزیده دانشگاه ها، پیشکسوت وزارتخانه ها و ارگان های ذیربط، پیشکسوت انجمن های صنفی، شرکت های برتر صنایع غذایی و. . . اهدا شد.