صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


میزبانی دانشگاه از بزرگ ترین رویداد مطبوعاتی سطح دانشگاهی کشور

میزبانی دانشگاه از بزرگ ترین رویداد مطبوعاتی سطح دانشگاهی کشور

میزبانی دانشگاه از بزرگ ترین رویداد مطبوعاتی سطح دانشگاهی کشور
 
دهمین جشنواره رسانه و نشریات دانشجویی «تیتر۱۰» از تاریخ 13 لغایت 15 شهریور ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.
در این جشنواره 1000 نفر از دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، دانشگاه های وزارت علوم و آزاد اسلامی و مسئولان وزارتی حضور داشتند.
دکتر فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اختتامیه این جشنواره در خصوص اهمیت فعالیت نشریات دانشجویی در دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت:  فعالیت‌هایی که در دانشگاه‌های علوم پزشکی در حوزه نشریات صورت می‌گیرد نشان از وضعیت فرهنگی آن دانشگاه دارد و هر چقدر نشریات دانشجویی پویایی داشته باشیم، توسعه یافتگی فرهنگی آن دانشگاه نیز بیشتر است. بنابراین نشریات دانشجویی بازتاب دهنده توسعه کمی و کیفی فعالیت‌های فرهنگی در هر دانشگاه هستند و از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند.
همچنین در این جشنواره دکتر ضیاء هاشمی سرپرست وزارت علوم اظهار داشت: میزان مشارکت دانشجویان در این رویداد بزرگ دانشگاهی نسبت به سال های قبل رشد چشمگیری داشته است که این نشان از پیشرفت و تحول در فضای رسانه‌ای دانشگاه‌هاست. بدون شک نشریات دانشجویی برای یک دانشگاه یک موفقیت و ابزاری است که دانشگاه را به سمت آرمان های متعالی حرکت می‌دهد. از این رو باید توجه ویژه‌ای نسبت به نشریات دانشجویی از سوی مسئولان شود.
همچنین لـله گانی مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت با اشاره به این که ۸۲۴ دانشگاه از مجموع دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در این جشنواره حضور یافتند، اظهار داشت: از میان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به لحاظ تعداد آثار، بیشترین اثر را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرد و در میان دانشگاه‌های وزارت علوم بیشترین اثر را دانشجویان دانشگاه شیراز به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند و همچنین در میان دانشگاه آزاد بیشترین اثر را دانشجویان دانشگاه آزاد واحد خراسان به دبیرخانه ارسال کردند.
گفتنی است در دهمین جشنواره رسانه و نشریات دانشجویی «تیتر 10»، کارگاه های متنوع برای دانشجویان شرکت کننده اعم از خبرنویسی، مصاحبه، گزارش، طنزنویسی، ویراستاری، اینفوگرافی، عکاسی خبری، فن بیان و اجرا، کاریکاتور، نویسندگی خلاق، گرافیک و صفحه آرائی، تولید محتوای نشریات دانشجویی و حقوق این نشریات برگزار گردید، که با استقبال بی نظیری نیز مواجه شد. همچنین در این دوره از جشنواره نشریات، از دانشجویان برگزیده در رشته های گوناگون توسط مسئولان وزارت بهداشت و وزارت علوم، با اهدای جوایز و لوح تقدیر قدردانی به عمل آمد. 
همچنین در بخش جنبی این جشنواره نمایشگاه «هزار توی تاریخ مطبوعات» با نگاهی به پیشینه و تاریخ این فعالیت فرهنگی در ایران به نمایش گذاشته شد، که با استقبال دانشجویان در این سه روز مواجه شد.
شایان ذکر است جشنواره نشریات «تیتر9» در سال 1395 نیز به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.