صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

حضور اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه در کارگاه اخلاق علمی و حرفه ای

کارگاه دانش افزایی اساتید و اعضای هیات علمی با عنوان" اخلاق علمی و حرفه ای سطح 1" باحضور جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه طی دوروز سوم و دهم آذرماه در سالن شورای بیمارستان شهید مدرس برگزار شد.
این کارگاه آموزشی با سخنرانی دکتر نظری توکلی استاد برجسته کشوری و با استقبال کم نظیر اعضای هیات علمی دانشگاه تشکیل شد. 
دکترنظری توکلی ضمن بیان این مطلب که اخلاق حرفه ای یک دانش است، افزود: دانش اخلاق حرفه ای سه وظیفه مهم برعهده دارد. اول آنکه باید برنامه تشخیصی داشته باشد، پیشگیری کند و دربهبود و ارتقای رفتار  مؤثر باشد. 
دانش اخلاق حرفه‌ای باید بتواند رخنه‌های اخلاقی موجود را به دست آورد، بنابراین باید وضعیت موجود را شناخت و گام اول این است.
وی در ادامه اظهار داشت: این دانش باید تبیین کند که چه باید کرد تا گرفتار این دام نشد. براین اساس آیا برنامه ای داریم تا صاحبان حرفه یا سازمان را از چالش های اخلاقی دورکنیم یا اساسا برنامه ای نداریم و فقط می‌خواهیم نصیحت کنیم.  
دکتر نظری خاطرنشان کرد: مهم ترین کار ما در حوزه اخلاقی بخشی است که می خواهیم به یک برنامه سازی برای ارتقای رفتار صاحبان حرفه برسیم.
در پایان این مراسم دکتر انصاری معاون آموزشی مرکز پزشکی شهید مدرس در سخنانی ازدفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه به منظور هماهنگی جهت برگزاری این کارگاه آموزشی تقدیر کرد.   
 


١٥:٠٦ - دوشنبه ١٣ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ٥٥٠٨٥    /    تعداد نمایش : ٦٩٤