صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

سمیناری برای«مرگ مغزی از شناسایی تا اهدا»

سومین سمینار دو روزه "مرگ مغزی از شناسایی تا اهدا" به همت واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی 20 و 21 دی ماه در سالن امیر کبیر بیمارستان دکتر مسیح دانشوری برگزار می شود.
دکتر فرحناز صادق بیگی دبیر علمی سمینار مذکور با اشاره به این مطلب که این همایش علمی به صورت کارگاه نظری در روز اول و کارگاه عملی در روز دوم برگزار می شود اظهار داشت:  هدف از برگزاری این گردهمایی پزشکی طرح مباحث علمی با گروههای هدف در خصوص اهمیت تشخیص سریع مرگ مغزی است. زیرا در صورت تشخیص به موقع مرگ مغزی توسط گروه هدف، مراقبت مناسب از بیماران، احتمال اهدای عضو از بیمارمرگ مغزی و در نتیجه نجات جان بیماران در لیست انتظار پیوند اعضا افزایش می یابد.
دکتر صادق بیگی در ادامه اذعان داشت: در این سمینار تمام مطالب مرتبط با مرگ مغزی از اتیولوژی تا شناسایی و اهدای عضو، موضوعات شرعی و حقوقی توسط اساتید مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت. 
وی افزود: در روز دوم نیز کارگاه عملی برگزار می شود که روشهای معاینه مرگ مغزی، فرآیند تایید مرگ مغزی، مراحل تعیین اعضای مناسب و اهدای عضو به صورت عملی آموزش داده می شود که در  بخش آی سی یو و اتاق عمل اجرا می شود.
رئیس واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه در خاتمه تصریح کرد: کلیه پزشکان به خصوص پزشکان حوزه پیوند اعضا، حوزه فراهم آوری اعضا، آی سی یو، بیهوشی ، مغز و اعصاب ، نوروسرجری، اطفال و سرپرستاران می توانند در این سمینار که از امتیاز بازآموزی برخوردار است شرکت کنند. 
 


١٥:٥٠ - شنبه ١٦ دی ١٣٩٦    /    عدد : ٥٦٥٤٥    /    تعداد نمایش : ٥٢٣