صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

آموزش تخصصی استانداردهای اعتباربخشی نسل نوین در بیمارستان امام حسین(ع)

سمینار آموزش تخصصی استانداردهای اعتباربخشی نسل نوین17 بهمن ماه در بیمارستان امام حسین(ع) برگزار شد.

در این سمینار که به همت مدیریت نظارت و اعتباربخشی معاونت درمان دانشگاه با همکاری بیمارستان امام حسین(ع) برگزار شد، بیش از300 نفر از روسا، مدیران، مترونها و کارشناسان دفتر بهبود کیفیت بیمارستانهای دولتی و خصوصی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی حضور داشتند.

 در ابتدای این مراسم دکتر جنتی مدیر نظارت و اعتبار بخشی معاونت درمان دانشگاه به بیان توضیحاتی در خصوص  اهمیت اعتبار بخشی بیمارستانها و ارزیابی های مستمر اعتبار بخشی دانشگاه پرداخت. بهادر خان رئیس اداره اعتبار بخشی معاونت درمان دانشگاه نیز چالش های موجود در استانداردهای مدیریت و رهبری را مورد بررسی قرار داد.

در ادامه سمینار مذکور مولا کارشناس امور پرستاری مدیریت پرستاری معاونت درمان دانشگاه در ارتباط با مباحث کلیدی در محور مراقبت، درمان و کنترل عفونت و وحیدی کارشناس ایمنی بیمار و مدیریت خدمات درمانی و تعالی بالینی و بیمارستانی معاونت درمان دانشگاه در مورد اهمیت 9 راه حل ایمنی بیمار و گزارش دهی خطاهای پزشکی توضیحاتی بیان کردند.

در انتهای این سمینار، پنلی با عنوان ارائه تجربیات موفق بیمارستانهای برتر در اعتبار بخشی با حضور بهادرخان و نمایندگان بیمارستانهای برتر برگزارشد .

در ابتدای پنل مذکور دکتر امینی مسوول فنی و ایمنی بیمار مرکز پزشکی امام حسین(ع) به بیان تجربیات موفق در زمینه مشارکت پزشکان در پیاده سازی استانداردهای اعتبار بخشی پرداخت. دکتر خسروی مسوول فنی و ایمنی بیمار بیمارستان بقیه ا... الاعظم (عج) نیز در خصوص تجربیات موفق در زمینه بررسی عوامل موفقیت در اخذ درجه عالی اعتباربخشی  توضیحاتی بیان کرد.

سپس دکتر یارندی قائم مقام مدیریت و مدیر اعتبار بخشی بیمارستان خاتم الانبیا(ص) دستاوردهای موفق آن مرکز در زمینه نرم افزار تداخلات دارویی، پیشگیری و ارتقای سلامت کارکنان ارایه شد و ایوبی مدیر پرستاری و مدیر اعتبار بخشی بیمارستان چشم پزشکی نور نیز  به بیان تجربیات آن مرکز در زمینه پیشگیری و ارتقای سلامت حیطه بیماران و جامعه پرداخت .

در خاتمه این پنل علمی دکتر مصطفایی مدیر اعتبار بخشی بیمارستان شهدای تجریش تجربیات موفق آن مرکز در مورد نحوه آموزش رابطان اعتبار بخشی را ارایه کرد.


١٢:١٣ - دوشنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٦    /    عدد : ٥٨١٥٢    /    تعداد نمایش : ٤١١