صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

بررسی تازه های تشخیص، درمان و پیشگیری سرطان پستان در سیزدهمین کنگره بین المللی

سیزدهمین کنگره بین المللی سرطان پستان 27-25 بهمن ماه در دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه برگزار شد.

در این کنگره که توسط مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی   برگزار شد، تازهای تشخیص، درمان  و پیشگیری این بیماری با همکاری متخصصان داخلی و بین المللی در این عرصه مورد بررسی قرار گرفت و در بخش جنبی کنگره نیز در هر سه روز کارگاههای پیشرفته درمانی برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه این کنگره دکتر محمد اسماعیل اکبری رییس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه و رئیس سیزدهمین کنگره بین المللی سرطان پستان در سخنانی اظهار داشت: سرطان پستان شایع ترین سرطان در میان زنان ایرانی است که سالانه نزدیک 10 هزار نفر را مبتلا می کند و به علل مختلف میزان بقای آن در استان های مختلف متفاوت است. به نحوی که میزان بقای ده ساله از حدود 50 درصد تا حدود 80 درصد متفاوت می باشد و این امر ضرورت تبین استانداردهای ملی برای تشخیص و درمان را بیشتر می کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: روش های تشخیص امروز در قالب بالینی، تصویربرداری و نسج شناسی است به بیوبسی های مایع و با کشف پروتئین های به شکل های گوناگون در جریان خون (DTC,CTC,FreeDNA) بروز کرده است. به طوری که امکان کشف سرطان را بسیار زودتر از امکانات موجود تصویر برداری، فراهم می کند .

دکتر اکبری خاطرنشان کرد: ماهیت تشخیص و درمان در قالب اصول بیولوژیک، امور اجتماعی، روانشناختی و معنوی حرمت بیشتری پیدا کرده است و در قالب تیم های چند تخصصی این خدمات به بیماران ارائه می شود.

براساس این گزارش در کنگره مذکور تجربه گرانبهای مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مورد IORT(رادیو تراپی حین عمل) در قالب شش مقاله تحقیقی ارایه شد و از تجربیات سایر پزشکان و متخصصان از کشورهای سوئیس، آمریکا، ایتالیا و پرتغال بهره گرفته شد.

 


١٣:٣٩ - يکشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٦    /    عدد : ٥٨٤٠١    /    تعداد نمایش : ٧٠٦