صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


>با کتاب "دیدگاه طب اسلامی و نوین در تقویت حافظه" بیشتر آشنا شوید

با کتاب

کتاب دیدگاه طب اسلامی و نوین در تقویت حافظه توسط مصطفی رضایی طاویرانی، رزا بخشنده، علی رشیدی پور و مجید رضایی طاویرانی به رشته تحریر درآمده و توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی منتشر شده است. 
این کتاب با رویکردی آموزشی می کوشد تا نقش اسلام را در توسعه پزشکی را یادآور شده و با بیان تفاوت طب اسلامی قدیم و جدید؛  اطلاعات مفیدی را به خوانندگان ارایه کند. دراین نوشتار حافظه و امکان تقویت آن ازطریق مبانی علم جدید بررسی شده و سپس دیدگاه طب سنتی در این خصوص مطالعه می گردد که تلفیق این دو دیدگاه هدف نهایی نگارش این کتاب است. 
دراین کتاب آمده است: دین اسلام بهترین وعالی ترین ریشه های هرعلم را برای بشر به ارمغان آورده است و در تکامل طب سنتی و گسترش آن نقش موثر و ارزنده ای داشته است. اسلام وپیشوایان اسلامی سعی در تحقق رسیدن انسان به بهداشت جامع و کامل داشته اند. رعایت دستورات بهداشتی در خوردن و آشامیدن یکی از مهترین عوامل سلامت، شادابی و طول عمر است اگر مردم بدانند چه باید بخورند و نیز دانسته های خود را به کار ببندند؛  بی تردید بیشتر بیماری ها از جامعه بشری دور خواهند شد و انسان لذت و طراوت زندگی را خواهد چشید. 
همچنین بیان مفاهیمی نظیر طب سنتی، منابع طب سنتی، عوامل موثر در ایجاد و گسترش طب سنتی ایران، پیشینه طب اسلامی، ارکان درمان در طب اسلامی، اهمیت گیاهان دارویی، دیدگاه طب اسلامی درمورد مغز، دیدگاه طب اسلامی در مورد فراموشی، تقویت کننده های حافظه و ذهن، حافظه و یادگیری ازدیدگاه طب نوین، مکانیسم مولکولی مربوط به حافظه اخباری کوتاه مدت، مکانیسم مولکولی مرتبط با حافظه مهارتی بلندمدت و تاثیر تغذیه روی افزایش حافظه و. . .؛  ازجمله موضوعات مهمی است که دراین کتاب به آنها پرداخته شده است. 
علاقمندان برای تهیه کتاب می توانند به محل انتشارات دانشگاه واقع در ولنجک- جنب بیمارستان طالقانی- قبل از درب ورودی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فروشگاه و انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مراجعه کنند و یا با شماره ۲۲۴۳۷۸۸۳ جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرند. 
برای مشاهده صفحات اول کتاب روی عکس زیر کلیک کنید: