صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


>معرفی کتاب/ با کتاب دانستنی های سوختگی بیشترآشنا شوید

معرفی کتاب/ با کتاب دانستنی های سوختگی بیشترآشنا شوید

کتاب دانستنی های سوختگی به همت دکتر عبدالرضا رویین تن استادیار فوق تخصص جراحی پلاستیک و دکتر امیر دریانی دستیار فوق تخصص جراحی پلاستیک به رشته تحریر درامده و توسط امتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی منتشر شده است.

این کتاب با رویکردی آموزشی درصدد است تا ضمن آشنایی خوانندگان با آناتومی پوست، انواع سوختگی و درجات سوختگی، درعین حال مراحل درمانی و مواردی که اعزام بیمار به مرکز سوختگی را اجباری می کند را معرفی کرده و دراین خصوص اطلاعات کامل و مفیدتری را دراختیار همگان قرار دهد.

همچنین عناوینی نظیر: تعریف سوختگی و آناتومی پوست، موارد اعزام به مرکز سوختگی، درجات سوختگی، اقدامات اساسی در سوختگی الکتریکی و سوختگی شیمیایی، اهمیت تغذیه در بیماران سوخته و ...، ازجمله موضوعاتی که در کتاب مذکور به آنها پرداخته شده است.

دربخشی از این کتاب می خوانیم: در زندگی شهری و روستایی امروزی سوختگی یکی از حوادث شایع می باشد که مردم را تهدید می کند. آگاهی از ساختار پوست و انواع سوختگی و درجات آن شما را یاری خواهد کرد تا درک دقیق تری از واقعیت علمی سوختگی داشته باشید. رعایت موارد اعزام به مرکز سوختگی عامل اساسی در درمان صحیح و مقرون به صرفه بیماران می باشد تا از هزینه اضافی و کوتاهی در درمان پرهیز شود.

علاقمندان برای تهیه کتاب نیز می توانند به محل انتشارات دانشگاه واقع در ولنجک- جنب بیمارستان طالقانی- قبل از درب ورودی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فروشگاه و انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مراجعه کنند و یا با شماره ۲۲۴۳۷۸۸۳جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرند.

برای مشاهده برخی صفحات کتاب روی تصویر زیر کلیک کنید: