صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


معرفی کتاب/ «راهنمای جامع حمایت های تغذیه ای بیماران بستری در بیمارستان»

معرفی کتاب/ «راهنمای جامع حمایت های تغذیه ای بیماران بستری در بیمارستان»

کتاب" راهنمای جامع حمایت های تغذیه ای بیماران بستری در بیمارستان" زیرنظر دکتر جلال الدین میرزای رزاز عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و حمیده السادات حسابگر ترجمه شده و توسط انتشارات امیرسینا منتشر شده است. 
کتاب مذکور با رویکردی آموزشی می کوشد تا با ارزیابی وضعیت تغذیه و نیازهای تغذیه ای، مهم ترین عوامل بروز کمبودهای تغذیه ای و سوء تغذیه را برای همگان معرفی کند و با ضروری خواندن شناسایی اولیه سندروم سوء تغذیه، تکنیک های کاربردی در بررسی وضعیت تغذیه ای را بیان می کند. 
در بخشی از این کتاب که در18 فصل تنظیم شده است می خوانیم: اولین قدم در ارزیابی وضعیت تغذیه بیماران، شناسایی بیماران مبتلا به سوء تغذیه یا درمعرض خطر پیشرفت سوء تغذیه می باشد. سوء تغذیه ممکن است با کاهش وزن در اثر بیماری یا افزایش نیازهای متابولیک و یا کاهش دریافت مواد غذایی مشخص شود. همچنین بسیاری از فاکتورهای محیطی، فرهنگی و اقتصادی- اجتماعی بر انتخاب های مواد غذایی و عادات غذایی تاثیر می گذارند. انتخاب های غذایی و عادات غذایی می توانند به طور اساسی بر وضعیت تغذیه تاثیر بگذارند. برای تشخیص دریافت ناکافی و عدم تعادل غذا یا مواد غذایی دریافتی، روش های ارزیابی رژیم غذایی مورد استفاده قرار می گیرند. 
علاقمندان به تهیه کتاب نیز می توانند به محل انتشارات دانشگاه واقع در ولنجک- جنب بیمارستان طالقانی- قبل از درب ورودی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فروشگاه و انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مراجعه کنند و یا با شماره ۲۲۴۳۷۸۸۳ جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرند. 
برای مشاهده برخی صفحات کتاب روی تصویر زیر کلیک کنید: