صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


یافته های علمی دکتر «مردانی» در نشست صاحبنظران آنفلوانزا ارائه شد

یافته های علمی دکتر «مردانی» در نشست صاحبنظران آنفلوانزا ارائه شد

ششمین نشست صاحبنظران آنفلوانزا درمنطقه خاورمیانه و شمال آفریقا با همکاری فونداسیون مریو (Fondation Merieux) و سازمان جهانی بهداشت، 6 و 7 آوریل 2017 در پراگ پایتخت کشور جمهوری چک با شرکت کلیه کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا برگزار شد. 
نشست مذکور، سالی یکبار و با همکاری سازمان جهانی بهداشت در یکی از کشورهای اروپا یا خاورمیانه برگزار می¬شود و نتایج حاصل از آن در پیشگیری و کنترل آنفلوانزا در کشورهای منطقه مدیترانه شرقی مورد استفاده قرار می¬گیرد. 
در این نشست گزارش های مختلف کشورهای مدیترانه شرقی ارایه شد و دکتر مسعود مردانی عضو هیات موسس مرکز تحقیقات بیماری های عفونی و گرمسیری دانشگاه و عضو کمیته کشوری آنفلوانزا، گزارش وضعیت سال گذشته آنفلوانزای ایران را در مدت 45 دقیقه ارایه داد که در این خصوص نماینده سازمان جهانی بهداشت از ارتقای ارایه مقالات در این سمینار قدردانی کرد. 
در بخش دیگری از این نشست، دکتر مردانی عضو هیات علمی دانشگاه گزارش تحقیقی گروه عفونی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با موضوع میزان مرگ و میر در زنان حامله مبتلا به آنفلوانزا در ایران را ارایه داد که مورد توجه حاضران قرار گرفت. 
لازم به ذکر است که در قسمت دوم نشست آنفلوانزا نیز دکتر مردانی به عنوان هیات رئیسه ارایه گزارش های کشورهای غرب آسیا حضور داشت.