صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

از کتابداران برتر دانشگاه تقدیر شد/ دکتر زرقی: کارگاه های وبومتریک گامی مهم در راستای ارتقای رتبه علمی

مراسم بزرگداشت هفته کتاب، کتابخوانی و روز کتابدار در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی باحضور دکتر زرقی معاون تحقیقات و فن آوری دانشگاه، دکتر حق پرست رئیس کتابخانه مرکزی و جمعی از مدیران، رؤسا، کتابداران وهمکاران کتابخانه های تابعه دانشگاه، یکم آذرماه در تالار شهید بهشتی دانشگاه برگزار شد.
در ابتدای این مراسم دکتر زرقی معاون تحقیقات و فن آوری دانشگاه، ضمن تبریک روز کتاب و کتابدار، برگزاری چنین مراسمی را فرصتی مناسب جهت تقدیر و تشکر و قدردانی از زحمات رؤسا، مسئولین و کتابداران عرصه کتاب و کتابداری دانشگاه دانست.
وی ضمن قدردانی از عملکرد یکساله کتابخانه مرکزی و حوزه های کتابخانه¬ای تابعه دانشگاه؛ دستیابی به این مهم را حاصل همکاری و همت کلیه رؤسا و کتابداران حوزه کتابخانه¬ای دانشگاه عنوان کرد. 
معاون تحقیقات و فن آوری دانشگاه برگزاری کارگاه های وبومتریک را گامی مهم در راستای ارتقای رتبه علمی دانشگاه ذکر کرد و افزود: سعی شود کارگاه های آموزشی معاونت در راستای برگزاری کارگاه های الکترونیکی برنامه ریزی شود تا کلیه کتابداران حوزه های کتابخانه ای دانشگاه از توانایی استفاده از این کارگاه ها بهره مند شوند.
درادامه دکتر حق پرست رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه، با گرامیداشت سالروز ارتحال مفسر کبیر قرآن و فیلسوف معاصر آیت ا... علامه طباطبائی و روز کتاب و کتابخوانی و کتابدار؛ از زحمات و جایگاه شایسته و رفیع کتابداران حوزه های کتابخانه¬ای تابعه دانشگاه تقدیر کرد و به ارائه گزارش اجمالی از دستاوردها و عملکرد یکساله گذشته این حوزه پرداخت. 
وی با برشمردن برگزاری 292 کارگاه آموزشی توسط کتابخانه مرکزی و واحدهای تابعه دانشگاه در سال 1395 و برگزاری 170 کارگاه تا این زمان در سال 1396، از برگزیده شدن رتبه سوم کتابخانه¬ای دانشگاه در میان دانشگاه های سراسر کشور توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد.
دکتر حق پرست با ارائه گزارشی از روند تهیه و اختصاص کتاب های مورد نیاز کتابخانه مرکزی دانشگاه و سایر حوزه¬های 
کتابخانه¬ای تابعه دانشگاه، از همکاری و مساعدت معاونت تحقیقات و فن آوری دانشگاه و نگاه ویژه ایشان درخصوص بروز گردانی و جایگزینی کتب مورد نیاز دانشجویان، محققین و اعضای هیأت علمی دانشگاه تقدیر و تشکر کرد.
رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه، راه اندازی وب سایت کتابخانه مرکزی دانشگاه را گامی مؤثر در ارائه خدمات نوین کتابخانه به اعضای هیأت علمی، محققین و دانشجویان دانشگاه در طول یکسال گذشته که با همکاری و مساعدت کلیه کتابداران و مسئولین کتابخانه مرکزی وحوزه های کتابخانه ای میسر گردیده، را نمودی عینی از دستاوردهای حوزه کتابخانه ای دانشگاه دانست که کسب مقام سومی را بین دانشگاه های کشور توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را برای دانشگاه به ارمغان آورده است.
وی در ادامه از برنامه ریزی در راستای راه اندازی اولین مجله انگلیسی زبان در حوزه کتابداری، خبر داد و اظهار امیدواری کرد با همکاری معاون تحقیقات و فن آوری و سایر همکاران کتابدار در حوزه های کتابخانه ای تابعه دانشگاه در آینده ای نزدیک شاهد راه اندازی و بهره برداری از این مجله باشیم.
در پایان این مراسم از کتابخانه های برتر، کتابداران برتر و کتابداران پیشکسوت در عرصه کتابداری با اهداء لوح و جوایز قدردانی شد. 
اسامی برگزیدگان روز کتابدار در حوزه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به شرح ذیل است: کتابخانه برتر دانشکده ای سال96: دانشکده داروسازی و همکاران: فرشته اکبری، عفت میرغفوری، خدیجه کیوانلو، مهدیه محمدی و محمد اسعدی؛ کتابخانه برتر بیمارستانی سال 96: (مرکز پزشکی لقمان حکیم) همکاران: سمانه احمدی، ناهید گویلی، پیمان جانانی؛ کتابدار کارشناس نمونه: رقیه کاظمی اشلقی ازدانشکده طب سنتی؛ کتابدار پژوهشگر نمونه: دکتر وحیده زینالی از مرکز پزشکی مفید؛ مدرس برتر در حوزه کتابداری: افشان تاج بخش از دانشکده پرستاری و مامایی؛کتابدار خلاق: فاطمه بقال ها از مرکز پزشکی امام حسین (ع)؛ کتابدار پیشکسوت: عشرت ناظری از دانشکده پزشکی و نازیلا موسوی ارفع از مدیریت منابع علمی، کتابخانه مرکزی و اسناد و بازنشسته نیز سپیده رحیمیان شاد از دانشکده توانبخشی بود که به این عزیزان جوایزی اهداشد.
 


١٥:٥٦ - يکشنبه ٥ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ٥٤٧٥٥    /    تعداد نمایش : ٨٦٦