صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

تلاش عضو هیأت علمی دانشگاه که در کتاب Heaithy citiesماندگار شد

دکتر نسترن کشاورز محمدی عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با همکاری اساتید جهانی، فصل مربوط به تجربه های خاورمیانه در حوزه های بهداشتی در کتاب بین المللی شهر سالم را تألیف کرده است.

تألیف کتاب شهر سالم، یک پروژه بین المللی بود که با مدیریت پروفسور اویلین دی لو از پیشگامان طراحی و اجرای ابتکار شهر های سالم سازمان جهانی بهداشت و با دعوت از متخصصین و صاحب نظران ده ها کشور جهان در یک فرایند دو ساله  با موفقیت انجام پذیرفت.

فصلهای مختلف این کتاب هم شامل مبانی نظری و هم تجارب عملی همه قاره های جهان به تفکیک  مناطق ششگانه سازمان جهانی بهداشت به نویسندگان مطرح جهان سفارش داده شد.

فصل  مربوط به تجارب خاورمیانه به دکتر نسترن کشاورز محمدی سفارش داده شد که وی با همکاری دو نویسنده دیگر از دفتر سازمان جهانی بهداشت در مصر آن را تالیف کردند. 

این کتاب در برگیرنده تجارب ده ها شهر و روستا در زمینه تبدیل محل زندگی به محیط های حمایت کننده و ارتقا دهنده سلامت به خصوص در حاشیه شهرها و مناطق محروم است و لذا می تواند راهنمای بسیار مناسبی برای  دولتها ، وزارت خانه های بهداشت و شهرداریها در سراسر جهان از جمله ایران باشد.

دکتر کشاورز محمدی استاد دانشکده بهداشت دانشگاه و عضو کار گروه بین المللی مکان های سالم است که سابقه انتشار 15 کتاب علمی دارد. وی همچنین مولف یک کناب دیگر به انگلیسی در زمینه ارتقای سلامت مدارس با رویکرد سیستم های پیچیده می باشد که توسط انتشارات لمبرت منتشر شده است.  

برای مشاهده صفحاتی از کتاب شهر سالم اینجا را کلیک کنید.


١٣:١٩ - شنبه ١١ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ٥٤٩٥٤    /    تعداد نمایش : ٦٠٩