صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

با کتاب اصول و مبانی کاربردی در ساخت پروتز کامل آشنا شوید

کتاب اصول و مبانی کاربردی در ساخت پروتز کامل نوشته دکتر همایون و دکتر قویزی توسط انتشارات رویان پژوه  در 1000 نسخه سال ۱۳۹۶ انتشار یافت.
این کتاب توسط دکتر ساسان همایون و دکتر رحاب قویزی استادیار بخش پروتزهای دندانی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی براساس واحد مبانی پروتز کامل دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی به رشته تحریر درآمده است. 
در این نوشته فرصت بسیار مناسبی برای دانشجویان فراهم آمده تا براحتی فراگیر نیازهای آموزشی خود باشند. از نکات بارز این اثر تهیه تصاویری است که جنبه مرجع داشته و برمبنای نیازهای آموزشی دانشجویان توسط مولفان فراهم شده و مطالب علمی نیز به زبان ساده در این کتاب ارزشمند ارایه شده است.
از دست دادن دندانها با عوارض نامطلوبی از نظر زیبایی و بیومکانیک همراه است. این حالت هنگامی که تمامی بافت پشتیبان لیگامان پرودنتال از بین می رود و بیمار کاملا بی دندان می شود بدترین وضعیت را پیدا می کند. در این حالت جایگزینی دندانها و بافت های نرم و سخت از دست رفته با استفاده از پروتز ضرورت دارد. پروتزی که برای افراد بی دندان ساخته می شود پروتز کامل نام دارد و جانشین دندانهای طبیعی و بافتهای اطراف از دست رفته می شود. با توجه به پیشرفت علوم دندانپزشکی و ورود ایمپلنت جهت جایگزنی دندانهای از دست رفته، دندانپزشک می تواند دو انتخاب درمانی را مدنظر داشته باشد؛ پروتز کامل یا پروتز با ساپورت ایمپلنت. البته این انتخاب باید براساس ملاحضات بیولوژیکال، فانکشنال، شخصیتی و اقتصادی هر بیمار انجام شود. با توجه به این که درمان پروتز کامل هنوز یک روش درمانی ساده و کم هزینه است این درمان همچنان بخش مهمی از آموزش و کارعملی دندانپزشکی را تشکیل می دهد.
این مجلد مشتمل بر 9 فصل و 155 صفحه می باشد که مباحثی نظیر آناتومی کاربردی در پروتز کامل متحرک، قالب گیری اولیه، قالب گیری نهایی، ثبت روابط فکین، انتقال روابط ثبت شده به آرتیکولاتور، انتخاب و چیدن دندانها، فرم دادن سطوح صیقلی(مدلاژ-wax up )، مراحل پخت، جداسازی ازکست، پرداخت و پالیش پروتز کامل متحرک، مبانی کاربردی مواد دندانی در پروتز کامل از عناوین فصول این کتاب می باشند.
علاقمندان می توانند برای تهیه این کتاب به دفتر انتشارات و فروشگاه رویان پژوه به نشانی تهران، خیابان انقلاب، بین 12 فروردین و منیری جاوید(روبروی دبیرخانه دانشگاه تهران)، ساختمان امیرکبیر ، طبقه سوم مراجعه کرده یا به منظور کسب اطلاعات بیشتر با شماره 66486373-66970740 تماس بگیرند.
 
برای مشاهده صفحات اول کتاب اینجا کلیک کنید.
 


١٧:٤٧ - سه شنبه ٢١ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ٥٥٤٠٦    /    تعداد نمایش : ٨٨٢