صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کتاب ارتباط بیماری التهاب دستگاه گوارش و میکروارگانیسم ها منتشر شد

کتاب "ارتباط بیماری التهاب دستگاه گوارش و میکروارگانیسم ها، باکتری ها، ویروس ها، انگل ها" همراه با توضیح مختصری درمورد سندرم روده تحریک پذیر با تلاش طاهر عظیمی دانشجوی کارشناسی ارشد میکروب شناسی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی وزیرنظر دکترحسین دبیری دانشیار گروه میکروب شناسی پزشکی دانشگاه به رشته تحریر درآمده است و توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درسال 1396منتشر شده است.
درکتاب حاضر نویسنده درتعریف بیماری های التهابی روده می نویسد: این بیماری ها به گروهی از بیماری ها گفته می شود که سبب التهاب جدار روده بزرگ وروده باریک می گردند که اخیرا به دلیل تغییراتی که درنحوه زندگی، رژیم غذایی، محیط زیست ورفتارهای اجتماعی افراد در مناطق مختلف دنیا بخصوص درکشورهای صنعتی و درحال توسعه همانند ایران اتفاق افتاده است به صورت هشداردهنده ای درحال شیوع و افزایش است که شایع ترین این بیماری ها شمامل بیماری کولیت زخمی و بیماری کرون می باشد. اخیرا نقش میکروارگانیسم ها بخصوص میکروارگانیسم های سیستم گوارشی به عنوان فاکتور مهم و تاثیر مطرح شده اند که دراین کتاب به طور کامل والبته فشرده براساس نتایج آخرین تحقیقات علمی درمورد آن توضیحاتی داده شده است. در کتاب حاضر درمورد میکروارگانیسم های مطرح درIBD و مکانیسم احتمالی ایجاد بیماری بحث می شود که امید است برای همکاران و محققان رشته های مختلف پزشکی بخصوص گوارش، میکروب شناسی، بیماری های عفونی و داخلی قابل استفاده باشد. 
همچنین این کتاب در دوفصل و 88 صفحه تنظیم شده است که بخش اول درخصوص ارتباط بیماری التهابی دستگاه گوارش با میکروب ها و درفصل دوم نیز به ارتباط بیماری سندرم روده تحریک پذیر با میکروب ها و میکروب هاIBS پرداخته شده است.
علاقمندان به تهیه کتاب می توانند به محل انتشارات دانشگاه واقع در ولنجک-جنب بیمارستان طالقانی- قبل از درب ورودی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فروشگاه و انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مراجعه کنند و یا با شماره ۲۲۴۳۷۸۸۳ جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرند.
برای مشاهده صفحات اول کتاب اینجا کلیک کنید.
 


١٦:٥٤ - شنبه ٢٥ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ٥٥٥٦٧    /    تعداد نمایش : ١٠٠٦