پیام به کنکوری های امسال
تلاش شما در مسیر تحصیل در مقطع عالی شایان تقدیر است. ارتقای علمی و تحصیل در دانشگاه یکی از راه های هماهنگی با فطرت کمال طلب انسان است. به شما که تصمیم به ورود به دانشگاه گرفتید توصیه می کنم در همین ابتدای راه خدمت به مردم و کشور را مهم ترین هدف خود بدانید. در این صورت کوچکترین فعالیت شما راه را برای تعالی و بزرگی روح شما و عظمت نامتان هموار می کند. عظمت یک رشته و یک دانشگاه به بزرگی ظاهری و دیدگاه عمومی نسبت به آن نیست. بزرگی کار شما به میزان خدمتی است که به واسطه آن مستقیم و غیر مستقیم به مردم و کشور ارائه می دهید. توفیق شما در رشته ای که دوست دارید بیشتر است. بنابراین سعی کنید به رشته تحصیلی که علاقه دارید وارد شوید و در آن ادامه تحصیل دهید. موفقیت شما مرهون وجود پدر و مادر و معلمین شماست قدر آن ها را بدانید و احترامشان را فراموش نکنید. خداوند سلامتی و توفیق را قرین زندگی شما بگرداند.
 
وضعیت اشتغال فارغ التحصیلان در دانشکده
در این دانشکده رشته های پرستاری مامایی، اطاق عمل و هوشبری دایر می باشد. در اکثر این رشته ها بازار کار خوبی وجود دارد بویژه در رشته پرستاری نیاز خیلی زیادی در اکثر شهرهای کشور از جمله در تهران وجود دارد. البته در همه رشته ها اولویت بکارگیری با کسانی است که به خوبی در زمینه کاری رشته خود مهارت کسب کرده و مسئولیت پذیر باشند. لذا دانشجویانی که با انگیزه پیدا کردن شغلی آبرومند و خداپسندانه انتخاب رشته می کنند، می-توانند رشته های این دانشکده را انتخاب کنند چون شانس اشتغال آن ها در مقایسه با بسیاری از رشته ها بیشتر است. نیاز به پرستار به حدی است که در حال حاضر دانشجویان سال چهارم ما در این دانشکده در صورت تمایل می توانند به صورت موقت و پاره وقت به خدمت در مراکز درمانی مشغول شوند. 
 
روزآمدی آموزش در دانشکده
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یکی از بزرگترین و بهترین دانشگاه های علوم پزشکی کشور است. به همین نحو دانشکده پرستاری مامایی نیز از جمله بزرگترین و معتبرترین مراکز آموزش پرستاری و مامایی کشور می باشد. برنامه های آموزشی و روش های آموزشی در این دانشکده با وجود اساتید مجرب مورد بررسی و بازنگری قرار گرفته و جدیدترین روش های آموزشی برای آموزش دانشجویان به کار گرفته می شود. عرصه آموزش بالینی این دانشکده شامل تمامی بیمارستان های آموزشی و مراکز بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است که با امکانات و تجهیزات و اساتید و کارکنان مجرب به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم می پردازند. در چنین محیط یادگیری دانشجویان ضمن ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مسئولیت پذیری و ارتباط حرفه ای را فرا گرفته و رفتار حرفه ای را می آموزند. طبعاً فعالیت های پژوهشی دانشکده زمینه دستیابی به دانش روزآمد را فراهم کرده و از دستاوردهای آن برای ارتقای کیفیت آموزش ها و خدمات بهره گیری می شود
 
وضعیت و سطح اعضای هیات علمی
این دانشکده با بهره گیری از توان علمی 2 استاد، 5 دانشیار، 30 استادیار و 15 مربی تمام وقت و ده ها مدرس مدعو از جمله توانمند ترین کادر آموزشی دانشکده های پرستاری مامایی کشور را در اخیتار دارد. اغلب اعضای هیات علمی این دانشکده در کشور صاحب نام و از جمله افتخارات رشته خود می باشند. تالیفات علمی این اساتید بسیار زیاد است به طوری که تنها در سال 2016 میلادی بالغ بر دویست مقاله علمی از این اساتید در سایت¬های معتبر علمی نمایه شده است.
 
فضای تعامل و همدلی در دانشکده
روح پرستاری، مامایی و سایر رشته¬های دایر در این دانشکده روحیه محبت، دلسوزی مسئولیت پذیری و همکاری است. این رویکرد در تعاملات اعضای خانواده دانشکده پرستاری مامایی شهید بهشتی اعم از دانشجو، استاد و کارکنان به خوبی نمایان است تا جایی که محیط فیزیکی و عاطفی این دانشکده تحت تاثیر این روحیه محیطی با صفا و با نشاط و امید بخش است.
 
مزایای نسبی دانشکده
نیاز بازار کار به رشته هایی همچون پرستاری باعث آن شده که سال به سال متقاضیان ورود به این دانشکده افزایش یافته و بالطبع نمره قبولی در آن افزایش یابد. این امر موجب ورود جوانان مستعدتر به دانشکده شده است. از طرفی برنامه های ارتقای آموزش در رشته های این دانشکده تعاملات روبه افزایش با مراکز بهداشتی و درمانی و پژوهشی وجود امکانات فعالیت دانشجویی در دانشکده اعم از کمیته تحقیقات دانشجویی، فعالیت درمانی، بهداشتی، فرهنگی و نظایر آن می تواند از مزایای این دانشکده برشمرده شود. دسترسی نسبتا آسان این دانشکده به راه های ارتباطی اصلی و موقعیت جغرافیایی این دانشکده از مزیت های دیگر آن است. 
 
حضور نخبگان و منتخبان در دانشکده
همه ساله در بین دانشجویان این دانشکده چهره¬های علمی، فرهنگی و ورزشی افتخارافرین وجود دارد. در همین زمینه تعداد قابل توجهی از آنان از تسهیلات بنیاد نخبگان استفاده می کنند. تا کنون چندین اختراع توسط این جوانان به ثبت رسیده است. از طرفی در طی سال هایی که از جشنواره های آموزشی و پژوهشی دانشگاه می گذرد همه ساله اساتید این دانشکده در میان منتخبان این جشنواره ها حضور داشته اند.