پیام برای کنکوری ها
o هر موفقیتی نتیجه یک تلاش است. تلاشی که در راستای نیل به یک هدف انجام شده است. اکنون که با تحمل سختی ها و زحمات فراوان به این موفقیت و سربلندی دست یافته اید، بر شما درود و سلام فرستاده و مقدم شما را به دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گرامی میداریم. مطمئن هستیم شما جوانان که نمونه شایسته ای از امیدهای آینده ساز این مرز و بوم هستید پس از تحصیل و فراغت از تحصیل مایه مباهات و سربلندی این دانشکده و کشور خواهید بود. بی صبرانه منتظر حضور گرم و پرشور شما خواهیم بود.
وضعیت اشتغال فارغ التحصیلان در دانشکده
o رشته بهداشت عمومی
فارغ التحصیلان این رشته در بخشهای مختلف دولتی و خصوصی مشغول به کار   شده اند. شامل: مراکز بهداشتی درمانی، بیمارستانها، مراکز و شبکه های بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، سازمانهای بیمه گر و مجموعه وزارت تعاون، نیروهای مسلح، سازمان حج و زیارت و .... 
o رشته مهندسی بهداشت محیط
فارغ التحصیلان این رشته در بخشهای مختلف دولتی و خصوصی مشغول به کار   شده اند. شامل: مراکز بهداشتی درمانی، بیمارستانها، مراکز و شبکه های بهداشت و درمان، ادارت آب و فاضلاب، سازمان محیط زیست، وزارت نیرو، وزارت صنعت و معدن، وزارت نفت، شرکت های خصوصی ارائه دهنده خدمات بهداشت محیط شامل سمپاشی، ساخت و نظارت بر عملکرد تصفیه خانه ها، زباله سوزها، سد سازی، شهرداری و ......
o رشته مهندسی بهداشت حرفه ای
فارغ التحصیلان این رشته در بخشهای مختلف دولتی و خصوصی مشغول به کار شده اند. شامل: مراکز بهداشتی درمانی، بیمارستانها، مراکز و شبکه های بهداشت و درمان، کارگاه ها و کارخانه های کوچک و بزرگ مانند: صنایع خودرو سازی، نساجی، ذوب آهن، پالایشگاه و.... ادارت از جمله آموزش و پرورش، وزارت نیرو و همه دستگاه های که نیروی انسانی به کار می گیرند بویژه وزارت تعاون.
 
روزآمدی آموزش در دانشکده 
o تکنولوژی آموزشی: از روشهای جدید آموزشی به همراه روشهای متداول به کارگیری میگردد. به طور مثال آموزشهای مجازی، دستیار استاد، کارهای گروهی ، آموزشهای میدانی، بازدیدهای دوره ای و ....
o رشته های موجود: 
- مهندسی بهداشت حرفه ای (مقاطع کارشناسی پیوسته، کارشناسی ارشد، Ph.D بهداشت حرفه ای)
- مهندسی بهداشت محیط (مقاطع کارشناسی پیوسته، کارشناسی ارشد، Ph.D بهداشت محیط)
- بهداشت عمومی (مقاطع کارشناسی پیوسته، کارشناسی ارشد آموزش بهداشت، کارشناسی ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی، کارشناسی ارشد سلامت سلامندی، Ph.D آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت)
- اپیدمیولوژی (مقاطع کارشناسی ارشد، Ph.D اپیدمیولوژی)
- دوره های عالی بهداشت عمومی (MPH) (گرایش های پودمانی بهداشت محیط، عمومی و آموزش بهداشت ارتباطات بهداشتی و ارتقای سلامت، حوادث و بلایا، مدیران، مدیریت بیماریها و MD-MPH) 
o رشته های جدید: راه اندازی رشته های جدید در مقاطع ارشد و دکتری از جمله اپیدمیولوژی بالینی، مدیریت پسماند، مدیرت آلودگی هوا و ...از رشته های هستند که در شرف تاسیس و یا در آینده نزدیک جذب دانشجو صورت خواهد گرفت.
o امکانات آموزشی گروه مهندسی بهداشت حرفه ای:
آزمایشگاه تهویه صنعتی، آزمایشگاه شناسایی عوامل فیزیکی محیط کار، آزمایشگاه شناسایی عوامل شیمیایی محیط کار، آزمایشگاه ایمنی فردی، آزمایشگاه ایمنی برق، آزمایشگاه تجزیه نمونه آلودگیها و ارزشیابی نتایج آن، آزمایشگاه کنترل گرما و رطوبت.
o امکانات آموزشی گروه مهندسی بهداشت محیط:
آزمایشگاه هیدرولیک، کارگاه نقشه کشی و نقشه برداری، آزمایشگاه حشره شناسی و کاربرد سموم و آفت کشها، آزمایشگاه میکروبیولوژی آب و فاضلاب، آزمایشگاه شیمی تجزیه و شیمی آب و فاضلاب، آزمایشگاه پایلوت آب و فاضلاب و کارگاه لوله کشی و متور تلمبه، آزمایشگاه مواد زائد جامد، آزمایشگاه آلودگی هوا.
o امکانات آموزشی گروه بهداشت عمومی:
کارگاه آموزشی بهداشت، آزمایشگاه بهداشت عمومی (پراتیک) و آزمایشگاه میکروبیولوژی .
o امکانات آموزشی گروه اپیدمیولوژی:
کلاسهای مجهز به وسایل سمعی و بصری کامل.
o فضاها، تجهیزات و امکانات آموزشی دانشکده:
- سایت: از 3 کلاس تشکیل شده است که دارای 3 دستگاه ویدئو پروژکتور، 48 دستگاه رایانه متصل به اینترنت جهت استفاده آموزشی می باشد.
-کتابخانه: کتابخانه دانشکده از دو قسمت مجزا با مساحت حدود 250 متر مربع تشکیل شده است. دارای 10280 نسخه کتاب فارسی، 2408 نسخه کتاب انگلیسی و 606 نسخه کتاب مرجع می باشد. همچنین 18 دستگاه کامپیوتر جهت استفاده دانشجویان در کتابخانه وجود دارد.
- کلاسها و سالن ها: دانشکده دارای 22 کلاس است که ظرفیت کلاسها از 20 تا 50 نفر و مجهز به ویدئو پروژکتور و وسایل سمعی و بصری، 9 آزمایشگاه تخصصی گروههای آموزشی دانشکده، 4 کارگاه آموزشی، سالن آمفی تئاتر با ظرفیت 120 نفر، تالار شهید رحیمی با ظرفیت 300 نفر، سالن همایش شهید خوراکیان با ظرفیت حدود 100 نفر. 
وضعیت و سطح اعضای هیئت علمی
o گروه بهداشت عمومی
14 عضو هیئت علمی شامل:3 نفر استاد،2 نفر دانشیار، 8 نفر استادیار 1 نفر مربی
o گروه مهندسی بهداشت محیط
9 عضو هیئت علمی شامل: 3 نفر استاد، 3 نفر دانشیار، 3 نفر استادیار
o گروه مهندسی بهداشت حرفه ای
5 عضو هیئت علمی شامل: 1 نفر استاد، 1 نفر دانشیار، 2 نفر استادیار، 1 نفر مربی
فضای تعامل و همدلی در دانشکده :
o به منظور ایجاد فضای تعاملی و همدلی با دانشجویان جلسات فرهنگی شامل پخش فیلم، سخنرانی، مراسم مذهبی و ... برگزار میگردد. همچنین اردوهای مختلف داخل و خارج تهران به شهرهای زیارتی و سیاحتی جزء برنامه های دانشکده می باشد. همچنین جلسات پرسش و پاسخ دانشجویان با مسئولین دانشکده در فضایی دوستان و دو طرفه برگزار می گردد.
 
مزایای نسبی دانشکده
o وجود اعضای هیئت علمی با رتبه های علمی ممتاز و تجارب کاری در سطح انسانی و ملی
o وجود کادر مجرب و کارشناس در حوزه آموزش و کتابخانه و سایت دانشکده
o موقعیت جغرافیایی دانشکده در مجاورت پردیس دانشگاه که موجب تسهیل در امور رفاهی و تحصیلی دانشجویان میگردد و همچنین مجاورت با بیمارستان آموزشی طالقانی بعنوان یک فیلد آموزشی فوق تخصصی
o وجود آزمایشگاههای کامل و پیشرفته بهداشت محیط و بهداشت حرفه ای 
o وجود جمعیتی بالغ بر پنج میلیون نفر تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی جهت کسب تجارب لازم و انجام تحقیقات میدانی
o وجود صنایع متعدد و مختلف در زمینه خودروسازی و دارویی و.... که زمینه ساز محیط های مناسب جهت آموزش و کسب تجربه می باشد.
حضور نخبگان و منتخبان در دانشکده
o این دانشکده از حضور اساتیدی بهره مند می باشد که جوایز متعدد علمی و پژوهشی را کسب نموده اند و همچنین در رده های بالای مدیریتی در سطح ملی از جمله وزارت بهداشت، سازمان بیمه سلامت، سازمان بهزیستی و سازمان حفاظت از محیط زیست مشغول به کار هستند.