جمعه ٢٧ دی ١٣٩٨ - 
1 2 3 4
 
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

دومین جلسه هم اندیشی با اعضاء EDOدانشکده ها

دكتر عليرضا رجايي: هدف از بررسی آزمون ها تعیین وضعیت فعلی آن ها،ارتقاء آزمون ها و هم خوانی آزمونها با برنامه درسی است.

دومین جلسه هم اندیشی با اعضاء EDOدانشکده ها با حضور دکتر رجایی مدیر مرکز مطالعات، توسعه آموزش پزشکی و جناب آقای دکتر نیایی معاون مرکز و جناب آقای دکتر حسین زاده مسئول  واحد توانمندسازی اساتید و مدیران EDOدانشکده ها روز سه شنبه 9 مرداد ماه در سالن شورای دانشکده پزشکی برگزار شد.

در ابتدای جلسه دکتر رجایی با طرح سوال که اصلا چرا آزمون برگزار می گردد، تاکید بر استاندارد سازی آزمون های داخلی داشت وگفت هدف از بررسی آزمون ها تعیین وضعیت فعلی آن ها،ارتقاء آزمون ها و هم خوانی آزمونها با برنامه درسی است. وی خاطر نشان کرد جهت رفع هر نوع اشکال در آزمون ها باید بازخورد مناسب گرفته شود و سوالات آنالیز شود.

 وی تصریح کرد: نظرسنجی از فراگیران و مشارکت ایشان در بدست آوردن نتیجه بهینه بسیار سودمند خواهد بود. وی هدف از برگزاری جلسات با مدیران EDOرا بررسی مشکلات و رفع آن ها عنوان کرد و افزود امیدواریم با هم فکری مدیرانEDOدر زمینه دانش پژوهی و توانمندسازی اساتید به یک جمع بندی مناسب و هم سو برسیم. وی دستور جلسه آتی را به بررسی فرآیند دانش پژوهی در هر دانشکده اختصاص داد.

در نیمه نخست جلسه مدیران دفاتر توسعه دانشکده ها گزارش مختصری از وضعیت آزمون های دانشکده خود ارایه دادند.

در ادامه دکتر حسین زاده به بررسی یک ارزشیابی نظاممند پرداخت و تاکید کرد این موضوع که دفاتر توسعه دانشکده ها باید پاسخگوی فرآیند تضمین کیفیت آزمون ها باشند، پرداختند و برای این پاسخگویی باید به جواب چهار سوال بپردازند 1- در هر دانشکده چند گروه و برنامه برای برگزاری آزمون جود دارند؟2- تعداد آزمون ها بر اساس نقشه آزمون ها کفایت می کند؟3- آیا آزمون ها ساختار را دارند که در انتها به ارتقاء توانمند سازی اساتید می انجامد؟4- آیا آنالیز سوالات انجام می شود که نتیجه بازخورد از آن داشته باشیم؟ و از مدیران دفاتر درخواست کردندکه کمیته ارزشیابی را در دانشکده های مرتبط از جهت وجود، اعضا و اقدامات انجام شده بررسی کنند.وی در انتهای جلسه دو جدول از نقشه آزمون را در درس و دوره ی درسی را برای مدعوین توضیح دادند.


١٣:١٢ - يکشنبه ١٤ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ٦٥٤٢٣    /    تعداد نمایش : ٦٢٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.