شنبه ٢١ تير ١٣٩٩ - 
1 2 3 4
 
منو اصلی
صفحه اصلي > آرشيو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر ضیائی: آموزش باید به یک جریان پیوسته و مستمر تبدیل شود.

دکتر ضیایی معاون آموزشی دانشگاه در دیدار با مدیر مرکز امور هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس، آموزش را مهمترین فعالیت دانشگاه برشمرد که باید از حالت فردی و شخصی خارج شده و به یک جریان پیوسته و مستمر تبدیل شود.
 

 
 
به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی ، دکتر ضیائی معاون آموزشی دانشگاه با دکتر سیدجواد مولی مدیر مرکز امور هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس در نشستی دیدار و گفتگو کرد.
 
 
در این نشست که به منظور بحث و تبادل نظر در خصوص راهکارهای شناسایی، تقویت جریان آموزش، بکارگیری نخبگان، شیوه های ترفیع اعضای هیات علمی ، حضور فیزیکی اعضای هیات علمی و سایر مسائل آموزشی برگزار شد، دکتر ضیایی اظهار داشت: آموزش، مهمترین فعالیت دانشگاه است و باید به یک جریان پیوسته و مستمر تبدیل شده و از حالت فردی و شخصی خارج شود.
 
 
وی ضمن تبیین مهمترین فعالیت های صورت گرفته در حوزه آموزش دانشگاه به مواردی نظیر جذب نیروی نخبه، توجه به آموزش مبتنی بر صلاحیت، حضور فیزیکی اعضای هیات علمی، توجه به محوریت خدمت به بیمار در آموزش بالینی اشاره کرد.
 
 
دکتر ضیائی با توجه به اینکه بخش عمده ای از فعالیت های دانشگاه متمرکز بر خدمات بالینی است، تهیه کارنامه عملکرد ۳ ماهه اعضای هیات علمی را یکی از اقدامات صورت گرفته برشمرد که به صورت فصلی برای هر فرد ارسال می شود . در واقع کارنامه مذکور گزارشی از فعالیت های پژوهشی و آموزش بالینی اعضای هیات علمی است که می توانند عملکرد خود را در طی ۳ ماه گذشته ارزیابی کنند.
 
 
معاون آموزشی دانشگاه همچنین ضمن بیان توضیحاتی درخصوص طرح حاکمیت آکادمیک در دانشگاه به تشریح وظایف مدیران گروه های آموزشی در این طرح پرداخت.
 
در بخش دیگری از این نشست دکتر مولی مدیر مرکز امور هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس به ارایه گزارشی از اقدامات و تجربیات دانشگاه تربیت مدرس پرداخت.
 
وی در این گزارش موضوعاتی نظیر تدوین و اجرایی سازی شیوه های بکارگیری فارغ التحصیلان و استادان برجسته داخل و خارج کشور، دستورالعمل بکارگیری آموزشی مدرسان خبره و افراد صاحبنظر و همچنین دستوالعمل اجرایی آیین نامه خدمت موظفی و اعطای ترفیع سالانه اعضای هیات علمی در دانشگاه تربیت مدرس را مطرح کرد.
 
 
 
در این نشست دکتر ضیائی معاون آموزشی دانشگاه، دکتر سید جواد مولی مدیر مرکز امورهیات علمی دانشگاه تربیت مدرس، دکتر شادنیا معاون اجرائی معاونت آموزشی دانشگاه، دکتر طبیبی رئیس دانشکده پزشکی و دکتر ساکت سرپرست اداره ارتقا و ارزشیابی امور هیات علمی دانشگاه حضور داشتند.
 
انتهای پیام/
 
 

 

 


١٢:٤٥ - دوشنبه ١٧ تير ١٣٩٨    /    عدد : ٨٠٢٥٧    /    تعداد نمایش : ٢٨٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
 
 
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.